Спеціальні потреби

Ющенко проти проведення референдуму разом з виборами


У день парламентських виборів референдуму щодо ухвалення змін до Конституції найімовірніше не буде. Цей факт став очевидним після сьогоднішньої зустрічі лідерки БЮТ Юлії Тимошенко із президентом. Вона намагалася переконати главу держави провести опитування і вибори одночасно.

Блок Юлії Тимошенко – найактивніша політична сила, яка лобіювала цю ідею. Однак вона наткнулася на позицію Центрвиборчкому. Той цього тижня відмовився зареєструвати майже 300 ініціатвних груп, які мали збирати підписи громадян. Причому це рішення підтримали і висуванці в ЦВК від пропрезидентської “Нашої України”.

БЮТ оскаржив рішення ЦВК у суді. Однак розгляд справи може затягнутися на місяці. Тому пані Тимошенко і спробувала переконати президента влинути на “своїх” людей у Центрвиборчкомі:

“Я хочу, щоб ви ще раз від мене почули, що від стратегічної лінії, яку ми з вами окреслили, ми не відступаємо ні на крок. Легітимність такого голосування, такого масиву, оскаржити в суді буде дуже важко”.

Однак, як виглядає, переконати президента Юлії Тимошенко не вдалося. Ющенко вважає, що не можна порушувати норму закону, яка дає на організації референдуму три місяці:

“Якщо ми проводимо референдум в день голосування, ми легко підпадаємо під перегляд його легітимності. Ми можемо провести пусту роботу, яку тоді через суди знівелюють. Тільки тому, що цей референдум буде проведений не відповідно до закону”.

Втім раніше Віктор Ющенко сам виступав ініціатором провдення конституційного референдуму. Оглядачі кажуть – це один із найреальніших механізмів, яким глава держави може спробувати повернути собі більше повноважень. Відтак, за наявності політичної волі опитування може відбутися пізніше.

XS
SM
MD
LG