Спеціальні потреби

У Миколаєві відкрили пам’ятник В’ячеславу Чорноволу 


У Миколаєві відкрили пам’ятник засновнику Народного Руху України, колишньому політичному в’язню В’ячеславу Чорноволу. Це вже четвертий в Україні пам’ятник відомому громадському діячеві, який загинув у автокатастрофі за дотепер не з’ясованих обставин.

Дотепер у Миколаєві було лише погруддя Чорновола біля приміщення обласної організації Народного Руху України. Місцеві рухівці неодноразово порушували питання про необхідність відкриття ще і пам’ятника. Міська влада врахувала ці пропозиції і відтепер гранітний пам’ятник Чорноволу височіє практично в центрі Миколаєва. І це не випадково. В’ячеслав Максимович багато разів був гостем обласного центру і активно сприяв розвитку національно-демократичних організацій на Півдні України. Як от на перших виборах Президента України його офіційною довіреною особою в Одесі був нинішній мер міста Едуард Гурвіц.

На відкриття пам’ятника приїхали не лише рухівці з Одеси і Кіровограда, але і керівники обласної та міської влади, група народних депутатів України, лідер НРУ Борис Тарасюк.

Миколаївський міський голова Володимир Чайка у своєму виступі на урочистій церемонії сказав, що відкриття пам’ятника Чорноволу є історичною подією. На його думку, це є крок до злагоди цілої України.

Голова Християнсько-Демократичного Союзу, народний депутат України Володимир Стретович особисто знав засновника і багаторічного керівника Народного Руху України:

“Я відчував пульс і дух цієї людини. Він жив Україною. Він жив її майбутнім. Він весь час говорив про необхідність соборної України. Сьогодні він приходить в Миколаїв і залишається тут назавжди у граніті, щоб своїм суворим поглядом запитувати кожного з нас, що ми зробили, аби Україна була велика, єдина, соборна, незалежна, суверенна, справедлива і затишна була для кожного”.

Володимир Степанович запевнив, що боротьба за Україну омріяну В’ячеславом Чорноволом триватиме.

Лідер Миколаївської обласної організації Народного Руху України Юрій Діденко поділився з присутніми спогадами про свої неодноразові зустрічі з В’ячеславом Чорноволом:

“Він поклав життя і загинув у боротьбі. І сьогодні він об’єднав нас всіх на цій маленькій площі. На жаль, доля українців непроста. Така ж непроста доля була у В’ячеслава Чорновола”.

Виступ народного депутата України Тараса Чорновола присутні зустріли вигуками “Ганьба” і “Зрадник”.

Чимало з присутніх на урочистостях висловлювали сподівання, що обрана на виборах 30 вересня Верховна Рада України призначить нове керівництво Генеральної прокуратури України здатне довести до завершення розслідування причин загибелі В’ячеслава Чорновола.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG