Спеціальні потреби

На виступи Буша із опозиційними гаслами не впускають


Донедавна секретна інструкція Білого дому, про те як діяти з учасниками протестів, що приходять на публічні заходи за участю Президента США була оприлюднена на сторінках столичної “Вашингтон Пост”. Інструкцію було видано ще 2002-го року під грифом таємно. У ній до деталей розписано, що повинні робити організатори заходів, служби безпеки і поліція, щоб обмежити доступ демонстрантів у місця де перебуває глава держави.

Таємна інструкція Білого дому була розсекречена за рішенням суду у справі за позовом двох громадян США, яких 2004-го року арештували за те, що вони прийшли на виступ Джорджа Буша у майках з антипрезидентськими гаслами і відмовилися їх прикрити.

Відповідно до інструкції на заходи за участю президента повинні допускати лише тих, хто отримав спеціальні квитки від організаторів. Всіх запрошених мають обшукати перед входом і вилучити усі плакати опозиційного характеру і транспаранти. Якщо демонстранти почнуть викрикувати антипрезидентські гасла, то їх повинні вчасно перекрикувати спеціально залучені до заходів волонтери, розміщені у стратегічних місцях серед натовпу. Вони повинні мати в руках великі плакати зі схвальними написами, щоб у разі чого загородити ними невдоволених.

Крім того, організатори зустрічі повинні забезпечити, щоб у найближчих рядах сцени перебували люди які, як там сказано, найбільш яскраво висловлюють свою підтримку президенту.

Інструкція також наполегливо радить місцевій поліції виділяти для демонстрантів такі території, які були б подалі від місця перебування президента чи навіть від маршруту його пересування.

Головне, щоб учасники акцій протесту не потрапляли у поле зору президента чи відеокамер. Якщо демонстранти прориваються за межі відведеної їм території, їх треба відтіснити, каже інструкція, але при цьому уникати фізичного контакту.

“Вашингтон пост” каже, що застосування технологій, описаних в цій інструкції, можна було неодноразово спостерігати протягом шести з половиною років президентства Джорджа Буша.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG