Спеціальні потреби

Вчергове загострилися стосунки президента і прем'єра


Чергове протистояння між президентом і прем’єром стало чи не найбільшим з часу, коли сторони погодили дату дострокових парламентських виборів. Глава держави вимагає негайно звільнити двох міністрів.

Керівнику транспортного відомства Миколі Рудьковському Віктор Ющенко ставить у провину низку аварій на залізничному транспорті. На звільнення заслуговує і міністр надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, вважають у Секретаріаті. Той, начебто, показав непрофесійність під час гасіння масштабної лісової пожежі на Херсонщині, де вчора був із робочою поїздкою і глава держави. Міністр особисто доповів, що вогонь загасили. Однак на зворотному шляху презедент побачив з літака, що тисячі гектарів лісу й досі палають. Віктор Ющенко повернувся в Херсон і особисто допомагав гасінню.

Нестор Шуфрич не зміг належно організувати роботу своїх підлеглих, – каже заступник глави Секретаріату Віктор Бондар. Відтак, за його словами, до цього залучили додаткові армійські підрозділи:

“На сьогодні звільнити Нестора Шуфрича необхідно в пожежному порядку. Інакше не тільки Херсонщина буде охоплена пожежею, а півкраїни. І ніхто не знатиме що відбувається, і хто за що відповідає”.

Президент повідомив про ситуацію Прем’єра Януковича. Якщо він відмовиться звільнити Шуфрича – це питання розгляне Рада нацбезпеки і оборони, – погрожує Бондар. Оглядачі вважають, що Кабмін навряд чи піде на такий крок. Впевнений у своїй правоті і сам Нестор Шуфрич:

“Ми вважаємо, що гасіння пройшло надзвичайно вдало. Як вчора я й доповідав і керівництву уряду, і Віктору Андрійовичу. Вчора зранку фактично відбулася локалізація пожежі і погашення вогню”.

Сьогодні у стосунках двох політиків несподівано з’явилася ще одна лінія конфлікту. Кабмін вирішив, що глава дежрави зірвав зустріч Януковича із сімома губернаторами. Прем’єр призначив їм аудієнцію на виїзному засіданні уряду у Полтаві. Але ті не з’явилися. Регіонали вирішили, що це трапилося за командою із президентського Секретаріату. Через це, мовляв, зірвано підготовку до збирання врожаю.

У Секретаріаті називають звинувачення надуманими. Кажуть – ніхто губернаторам їхати на зустріч із Януковичем не забороняв. Просто про несподівану нараду їм повідомили лише напередодні. І глави обласних адмінітрацій вирішили не ламати своїх заздалегідь узгоджених графіків роботи. Президентські радники кажуть, що саме виїзне засідання Кабміну було на показ і спрямоване на вибори, а не на вирішення реальних проблем.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG