Спеціальні потреби

Минуло 30 років з дня смерті короля рок–н-ролу


У серпні виповнилось 30 років з дня смерті легенди рок–н-ролу Елвіса Преслі. Кожного року понад 600 тисяч людей приїжджають до його маєтку Ґрейсленд, розташованого у місті Мемфіс, штат Теннессі, де він провів останні 20 років свого життя.

Всередині 50-их Елвіс Преслі увірвався на американську естраду з новою музикою – сумішшю кантрі та блюзу у новому стилі рок-н-рол. Він рухав стегнами, імітуючи чорношкірих виконавців. Спочатку публіка не знала, як реагувати на новий музичний феномен, однак дуже скоро американська молодь була захоплена творами та манерою виконання Елвіса Преслі. Так народився король рок-н-ролу. Бернард Ленські зустрів Преслі, коли той тільки закінчував школу. Ленські мав власний магазин одягу в афро-американському районі міста, повному на той час нічних клубів, де виступали чорні музиканти. Елвіс постійно зупинявся біля крамниці та зачаровано дивився на одяг у вітрині. Одного дня Ленські запросив його зайти:

“Елвіс сказав: “У мене нема грошей, але коли розбагатію, викуплю у тебе твій магазин”. Я йому відповів: “Зроби мені послугу, краще купуй у мене одяг””.

Елвіс завжди хотів щось яскраве, що відрізняло б його від натовпу. Свій перший сценічний одяг Елвіс отримав у кредит, а незабаром він співав по-національному телебаченню. Ленські каже, що Преслі залишився постійним його клієнтом до кінця свого життя:

“Я піднімав комір на сорочках, а він нарікав, що це псує його зачіску. Я йому відповідав, що він має відрізнятися від інших”.

Джордж Клайн та Елвіс стали друзями у підлітковому віці. Кляйн належав до так званої Мемфіської Мафії – кола найближчих друзів, які їздили з Елвісом на його концерти та проводили з ним час у його маєтку Ґрейсленд. Кляйн каже, що Ґрейсленд був єдиним справжнім притулком Елвіса, адже слава переслідувала короля всюди:

“Ми приїжджали сюди, грали музику, дивилися телевізор, одним словом розважалися. Гуляння починалося у, скажімо, десятій вечора і часто тривали до четвертої ранку”.

У пресі постійно з’являлись фотографії Елвіса з представницями шоу-бізнесу, однак його відносини були, як правило, з жінками, які не мали відношення до індустрії розваг. Йому подобались прості дівчата, які були далекі від шоу-бізнесу.

Вчителька середньої школи у Мемфісі Джо-Кеті Елкінґтон зустрічалася з Елвісом кілька місяців у 1975-му році. Вона пригадує, як на їхнє перше побачення він подарував їй нову машину:

“Він сказав: “Сонечко, я надіюсь, вона тобі сподобається. Це найкраще, що я міг знайти о другій годині ночі””.

Рок-музика змінювалась, з нею мінявся і стиль Елвіса. Кожного року хоча б принаймні одна з його пісень опинялася на перших місцях гіт-парадів. Він міг виконувати що завгодно, і постійно повторював: “Поки у мене є голос, я залишатимусь у шоу-бізнесі”.

Попри те, що багато його пісень стали міжнародними гітами, Елвіса удостоїли лише трьома нагородами Ґреммі – всі за його альбоми у стилі ґоспел. Цю музику він співав ще хлопчиком у церкві.

Елвіс знявся у понад 30 фільмах. І хоча акторська кар’єра принесла митцю немалі гроші, за словами Клайна, Елвіс прагнув кращих ролей:

“Десь посередині своєї кінокар’єри Елвіс розчарувався. Я його питав, про що новий фільм. А він відповідав, що той самий сюжет, інше місце. Він побив хлопця, забрав у нього дівчину та виконав 12 пісень”.

Джо-Кеті Елкінґтон каже, що навіть після 20 років запаморочливого успіху, Елвісу важко було повірити у свою популярність:

“Одного разу він мені сказав: “Ти знаєш, це просто нереально, що про мене говорять”. Це у той час, коли навіть люди десь у віддалених куточках Африки знали його ім’я”.

Для Джо-Кеті він завжди залишатиметься добрим та дбайливим чоловіком. Однак пам’ятає вона і іншого Елвіса, який мав проблеми із зайвою вагою та зловживав ліками. Який був або в дуже піднесеному, або у страшно поганому настрої. Він був абсолютно непередбачуваним.

16 серпня 1977-го року Елвіс помер у своїй резиденції Ґрейсленд у віці 42 роки. Багатьох з тих, хто відвідує сьогодні Ґрейсленд, навіть ще не було на світі, коли Елвіса не стало. Однак, його музика досі захоплює серця людей у всьому світі. Сьогодні йому було б 72 роки, однак для своїх прихильників він завжди залишиться молодим.

XS
SM
MD
LG