Спеціальні потреби

Буш та Республіканська партія втрачають підтримку


Останні опитування громадської думки в США свідчать, що рейтинги Джорджа Буша наближаються до історичного мінімуму рейтингів президентів Сполучених Штатів. Люди також перестають підтримувати консервативні підходи у вирішенні соціальних та економічних питань. Таким чином рейтинги Республіканської партії, представником якої є Джордж Буш, також падають.

Коли головний політичний консультант Джорджа Буша Карл Роув заявив, що подає у відставку, чимало журналістів та експертів сприйняли це як чергове свідчення, що Буш втрачає вплив та політичну вагу в країні. Республіканцям не вдалося втримати більшість у Конгресі, а президента підтримує лише третина американців.

Демократи отримала більшість у Конгресі у січні, після виборів у листопаді. Однак, скептики кажуть, що це ще не означає політичний поворот у лівий бік. Представник Об’єднання “Америка за податкову реформу” Грувер Норкіст зазначає:

“Якби демократи перемогли на виборах у обидві палати Конгресу, з гаслами за збільшення уряду, податків та нових соціальних програм, тоді б можна було говорити про зміну політичного курсу, але цього не сталося”.

Аналітики кажуть, що причиною падіння рейтингів Буша загалом, стала вкрай непопулярна серед населення війна в Іраку, яка настільки хвилює суспільство, що кидає тінь на всі інші політичні питання.

Крім того, громадська думка змінюється стосовно ще однієї сфери – охорони здоров’я. Одне з останніх опитувань показує що дев’ять із десяти опитаних американців хочуть кардинально або повністю змінити чинну систему охорони здоров’я. Соціальний консерватизм – основа політичної стратегії Буша, також втрачає прихильників.

Центр досліджень “П’ю”, що аналізував зміну суспільних цінностей протягом 20-ти років, інформує про зменшення кількості віруючих в країні і більш толерантніше ставлення до гомосексуалізму. Вдвічі зросла кількість людей, які вважають, що уряд країни повинен більше піклуватися про бідні верстви населення, і мати більше соціальних програм.

Представник міжнародної спілки працівників сфери послуг Енді Стерн каже: “Людей хвилює зростання їхніх боргів. Протягом п’яти років зарплати не зростали. Американці менше вкладають у цінні папери і не купують нерухомість через дорогі кредити. Люди мають менше заощаджень, ніж будь-коли за останній час. Це все ознаки спаду”.

З різницею у більше ніж 10%, частина американців хотіла б, щоб президентом був демократ. Майже така ж тенденція зберігається стосовно виборів до Конгресу. Аналітики схильні вважати, що теперішнє полівішання настроїв американців відповідає закону політичного маятника, який перебуває в постійному русі. Однак, кажуть експерти, навіть якщо демократи переможуть на всіх виборах, кардинальні зміни в країні не відбуватимуться швидко.

XS
SM
MD
LG