Спеціальні потреби

Чи допомагає хворим на рак групова терапія?


Останні дослідження доводять, що жінки з раком грудей, які відвідують сеанси психотерапії, не живуть довше за тих, хто ці сеанси не відвідує взагалі. Нове дослідження цим самим заперечило теорію, яка вже 18 років говорить про зворотне. Втім, автор нового дослідження каже, що групи підтримки все ж таки допомагають хворим на рак молочної залози прожити це життя яскравіше.

Джан Куба дізналася про те, що має рак грудей, минулого року. Вона випробувала хіміо- та радіотерапію. Джан розповідає, що група підтримки хворих на рак, що збирається неподалік Чикаго, допомагає їй справлятися з хворобою.

Групи підтримки почали зароджуватися після публікації результатів дослідження, яке у 1989-му році проводив доктор Девід Спігел з медичної школи стенфордського університету. Згідно з цим дослідженням, жінки з метастатичним раком грудей, які відвідують сеанси групової психотерапії, живуть в середньому на півтора року довше. Щоправда, інші дослідження не підтвердили його відкриття. Нещодавно Спігел знову провів дослідження і отримав інший результат. Тепер групова терапія мала незначний вплив на тривалість життя пацієнток:

“Найважливіший результат цього дослідження говорить про те, що групова терапія допомагає людям жити краще, але не довше”.

Також деякі експерти говорять, що нове дослідження, ставить під сумнів твердження про те, що пацієнти можуть жити довше, якщо дивляться на життя позитивно.

Психіатр онкоцентру у Нью-Йорку Джиммі Голанд зазначає: “Я мала одного пацієнта, який казав, якщо йому ще хтось порадить бути оптимістом, то він дасть йому в ніс. Він казав, що мав вже досить справи з цим оптимізмом і все одно не почувається добре”.

Лікарі кажуть, що найкращий шлях вилікувати рак грудей – це виявити його на ранніх стадіях, перевіряючись щороку у клініці. Жінки, які щороку проходять обстеження, мають на 60% більше шансів не померти від раку грудей, ніж ті, які таке обстеження проходять.

Але навіть якщо групова терапія і не продовжує життя пацієнтові, то, як показує нове дослідження, вона принаймні позитивно впливає на його настрій. Джан Куба говорить, що цього для неї достатньо:

“Я в цій групі не для того, щоб продовжити життя. Я навіть приблизно не здогадуюся, скільки ще проживу. Але точно я знаю одне – ця група дала мені надію”.

Доктор Спігел говорить, що коли пацієнти діляться своїми труднощами і вислуховують проблеми інших, вони краще почуваються.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG