Спеціальні потреби

Автомату Калашникова виповнилося 60 років


Автомату Калашникова – 60 років. За шість десятиліть його виробництво перевалило за понад сто мільйонів одиниць. Автомат використовують армії у сорока семи країнах світу. Його увіковічнено на прапорах Мозамбіку і Гезболи. В Африці його називають “кредитною карткою”, без якої неможливо вийти з дому. Ювілейну дату автомата минулих вихідних відзначили у рідному місті Калашникова – Іжевську.

Не дивлячись на свій поважний вік – 87 років – Михайло Калашников брав активну участь у відзначенні 60-річчя свого знаменитого автомата. Ця зброя не лише символ холодної війни. Сьогодні – попри технічний прогрес – саме цьому автомату віддають перевагу бандити, бойовики, терористи, борці за свободу.

Конструктор автомата Михайло Калашников зазначає: “Мені сказали, що коли в Мозамбіку хлопці здобули свободу в руках з моїм автоматом, то після повернення називали своїх дітей Калашами. Це звучить там як добре ім’я”.

Популярність автомата Калашникова військові експерти пояснюють легкістю і надійністю в експлуатації. Скорострільність автомата – 600 пострілів на хвилину, приціл – 300 метрів, убійна сила – півтора кілометра.

Аналітик Міністерства оборони США Рейчел Фтол каже: “АК-47 найпоширеніший вид зброї у світі. Його використовують у громадянських війнах. Його полюбляють бойовики, кримінал. Автомат вважають дуже надійним і тому віддають перевагу саме йому. До речі США закупили партію Калашникова для використання в Іраку”.

Попри широку популярність автомата, його винахідник не користується жодними привілеями чи почестями, як також не отримує відсотків з продажу автомата, який є у масовому виробництві від 1949-го року. Рік тому в одному з інтерв’ю Михайло Калашников заявив, що він сконструював автомат для захисту батьківщини, а тому не несе жодної відповідальності за те, як ним розпоряджаються політики:

“Кожна зброя смертоносна, яка б вона не була. Якщо нею неправильно користуватися, вона буде небезпечною”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG