Спеціальні потреби

На копальні у штаті Юта тривають рятувальні роботи


В американському штаті Юта, рятувальники пробурили отвір до підземної перечери де, як гадають, можуть перебувати шість шахтарів яких завалило п'ять днів тому.

Під час прес-конференції, власник шахти повідомив, що отвір пробурений кріз кам'яну породу повинен допомогти встановити контакт із шахтарями. За його словами, хоча контакту поки що не налагаджено, проби повітря у печері, що утворилась у результаті завалу, свідчать про придатність атмосфери для життя.

Рятувальники опустили через отвір мікрофон, однак поки що ніхто не відізвався. Деякі експерти припускають, що можливо отвір не потрапив у печеру де можуть перебувати шахтарі. Тим часом інженери бурять більш широкий отвір, щоб у разі потреби подати людям воду та харчі. Інша група рятувальників намагається пробити прохід до завалених шахтарів. Ця робота може тривати тиждень або більше.

Трагедія змусила Сполучені Штати звернути увагу на свою залежність від вугілля, як джерела енергії. Не багато галузей промисловості у США є настільки важливими для американського способу життя, як видобуток вугілля. Минулого року, за підрахунками автора книги “Велике вугілля” Джефа Гуделла, було видобуто понад мільярд тонн вугілля:

“Зростанню видобутку вугілля сприяють два фактори: збільшення цін на природний газ та намагання політиків зменшити залежність від іноземних енергоносіїв”.

Вугілля – це основне джерело енергії в США. 50% всієї електроенергії в країні генерується завдяки вугіллю. На кожного американця припадає спалювання близько дев’яти кілограмів вугілля щоденно.

Вугільна промисловість сьогодні відрізняється від тієї, що була сто років тому. Сучасні методи буріння великих свердловин дозволяють видобувати більшу кількість вугілля, переважно, методом відкритої розробки родовищ. Втім, шахтарі, продовжують гинути. 80 тисяч гірників, що працюють в Америці, мають одну з найнебезпечніших та найбрудніших професій в країні. Трагедія на шахті в Західній Вірджинії минулого року забрала життя 20 шахтарів. Також вона змусила звернути увагу на недостатній контроль за промисловістю з боку уряду.

Найактивніші критики вугільної промисловості – захисники навколишнього середовища. Вони вважають вугілля “брудним джерелом” енергії. І хоча сучасні методи видобутку вугілля екологічно чистіші, ніж у минулому, саме його використання вважається одним з факторів глобального потепління.

Подобається це комусь чи ні, але видобуток вугілля має всі шанси залишиться в Америці ще надовго. За словами експертів, якщо закрити всі шахти, ціна за електроенергію у США зросте більше, ніж в чотири рази.

XS
SM
MD
LG