Спеціальні потреби

Зникла частина зброї, надісланої до Іраку


Згідно з нещодавно оприлюдненим урядовим звітом, десятки тисяч гвинтівок, пістолетів та інших видів зброї, що були надіслані до Іраку в 2004-му та 2005-му роках, зникли. Не виключено, що частина з них опинилася в руках бойовиків і терористів.

Американські солдати здійснили облаву на будинок у Тікріті та знайшли тих, кого шукали – двох чоловіків, пов’язаних з викраденням та продажем американської зброї.

Втім, проблема виходить далеко за межі кількох викрадених гвинтівок та двох злочинців з Тікріту. За офіційними даними, озброєння, яке передбачалося для іракських сил безпеки, зникло. Зокрема, не відоме місцезнаходження 110 тисяч автоматів Калашникова, 80 тисяч пістолетів, а також 100 тисяч одиниць амуніції та захисних шоломів.

Пентагон витратив мільярди доларів на озброєння іракських сил безпеки. І тепер ця зброя може бути використана проти американських солдатів, вважає військовий аналітик Рашель Столь:

“Вони можуть бути в руках іракських повстанців. Але вони можуть бути саме там, де вони і мусять бути. Ми просто не знаємо”.

Речник Пентагону Брайян Вітман з цим погоджується:

“Той факт, що ми не можемо надати чітку звітність щодо цієї зброї, не означає, що цю зброю не використовують за прямим призначенням іракські сили безпеки”.

Справа у тому, що під час роздачі зброї, американські військові не дотримувалися стандартних правил опису інвентарю. Такі базові речі, як серійний номер рушниці, до якого підрозділу вона була видана, скільки з них було роздано – усіх цих простих речей не робили.

Урядові аудитори кажуть, що командири на місці не знали, якої системи опису вони мусять дотримуватися та чи мають вони достатньо людей, аби це робити. Хоча Міністерство оборони не може сказати напевно, чи використовують американські гвинтівки проти американських військовослужбовців, Пентагон погоджується, що вдосконалення системи необхідне.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG