Спеціальні потреби

У виборчих комісіях може не бути представників опозиції


Опозицію можуть позбавити представництва в усіх окружних та дільничих виборчих комісіях. Цього вимагає Соціалістична партія України і вже звернулася в цьому питанні до суду. “Наша Україна” та Блок Юлії Тимошенко вважають, що для цього немає правових підстав.

Хто формуватиме окружні та дільничні виборчі комісії – таке питання останнім часом набуло актуальності. Соціалісти оскаржують в суді включення до них представників двох опозиційних блоків. Мовляв, за законом комісії складаються лише із висуванців політичних сил, які мають представництво в парламенті. А депутати від “Нашої України” і Блоку Юлії Тимошенко склали свої повноваження. Отже важатися такими не можуть, кажуть юристи Соцпартії.

Центральна виборча комісія дозволила формувати комісії представникам як більшості, так і опозиції. Але СПУ вимагає скасувати це рішення ЦВК. Якщо до їхніх аргументів прислухаєься окружний адміністративний суд, виборчі комісії складатимуть виключно три партії більшості – регіонали, комуністи та соціалісти.

Претензії СПУ в “Нашій Україні” називають безпідставними. Адже і блок Тимошенко і “Наша Україна” були представлені в парламенті минулого слкликання. Відтак вони вважають своє право впливати на виборчий процес незаперечним. Ще більше проблем щодо цього мають позапарламенські партії. Керівник об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок зауважує, що представники його політичної сили за законом не матимуть свого предтавнцитва в органах, які рахуватимуть голоси:

“Не тільки окружні, а й дільничні комісії будуть формувати виключно парламентські партії. Для позапарламентських партій створені абсолютно нерівні умови участі у виборах. Це саме стосується доступу до ЗМІ”.

Сьогодні об’єднання “Свобода” та Блок “Наша Україна - Народна Самооборона” подали на реєстрацію до ЦВК списки кандидатів у депутати. Раніше це зробили й інші учасники перегонів – Блок Юлії Тимошенко, Компартія та Партія регіонів.

Підгтовку до виборів почали і правоохоронці. Генпрокуратура вирішила створити в усіх областях групи термінового реагування на порушення виборчого законодавства. Згідно з розпорядженням виконувача обов’язків голови відомства Сергія Винокурова, до них включатимуть найбільш досвідчених працівників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG