Спеціальні потреби

США та Афганістан спільно боротимуться з тероризмом  (ВІДЕО)


Все ще триває візит Президента Афганістану Гаміда Карзая до Сполучених Штатів, який відбувається на тлі кризи з південнокорейськими заручниками та посилення загрози з боку Талібану. Під час спільної прес-конференції за результатами зустрічі в Кемп-Девіді Президент США Джордж Буш та Президент Афганістану Гамід Карзай підтвердили свої відданість спільній боротьбі з тероризмом.

Обидва лідери схвалили зусилля один одного та прогрес на шляху до демократії, якого вдалося досягти в Афганістані протягом шести років після усунення від влади Талібану. Але боротьба з екстремізмом, включно з Талібаном, досі триває. Президент Джордж Буш зазначає:

“Уряд та армія борються. Афганські сили національної безпеки нарощують свою міць. На сьогодні 110 тисяч афганців захищають свою націю, їх кількість продовжує зростати”.

Карзай погодився, що боротьба з Талібаном та Аль-Кайдою в Афганістані далека від завершення:

“Наш ворог залишається. Хоча він і розбитий, він все ще переховується в горах. Наш обов’язок – завершити цю роботу, витурити їх з їхніх схованок та принести справедливість людям Афганістану, людям Америки, та всім людям у світі, яких намагаються залякати терористи”.

Що стосується ролі Ірану, то тут думки двох лідерів розійшлися. До початку переговорів Карзай заявив, що Іран радше допомагає, ніж становить перепону. Але Буш висловив серйозне занепокоєння щодо впливу цієї країни на Афганістан:

“Президент знає краще, що відбувається в його країні і, звичайно, я готовий слухати. Але з моєї точки зору, іранський уряд має довести, що він є позитивною силою в регіоні. І я маю сказати, що той уряд, який є в Ірані сьогодні – це велике розчарування для людей цієї країни”.

Війська з 37 країн брали і беруть участь в операції НАТО в Афганістані. У результаті їх боротьби з терористами, часом страждають не лише екстремісти, а й мирне населення. Зокрема, сили США та НАТО звинувачують у загибелі кількох сотень цивільних афганців.

Буш завірив Карзая, що американські війська завжди намагаються мінімізувати втрати серед цивільного населення під час військових операцій проти Талібану та Аль-Кайди.

Інша тема переговорів двох лідерів, результатами якої президенти поділилися з пресою, – боротьба з вирощуванням опіумного маку. Понад 90% всього героїну, що продається в світі, виробляють з маку, який походить з Афганістану. Карзай запевнив що, його уряд робить все можливе, аби зупинити вирощування та торгівлю опіумом.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG