Спеціальні потреби

Мегаблок та Блок Литвина затвердили свої виборчі списки


Дві політичні сили провели у Києві свої з'їзди і затвердили списки кандидатів і програми, з якими йтимуть на позачергові вибори. Блок “Наша Україна - Народна Самооборона” будуватиме свою кампанію на критиці нинішього уряду і пообіцяв ні в якому разі не блокуватися із Партією регіонів. Політики, які об'єдналися у блок Володимира Литвина під час виборчої кампанії закликатимуть до примирення ворогуючих політичних таборів.

Міжпартійний з'їзду Блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” пройшов без сюрпризів. Делегати майже одностайно ухвалили передвиборчу програму і список кандидатів у народні депутати на дострокові вибори.

Спискок очолить лідер Самооборони Юрій Луценко. На другій позиції – керівник “Нашої України” В'ячеслав Кириленко. У першу п'ятірку також увійшли міністр закордонних справ Арсеній Яценюк і міністр оборони Анатолій Гриценко. Відразу після них – Микола Катеринчук.

Основне гасло публічної передвиборчої кампанії блоку – скасування депутатської недотрканості. Про це в програмному виступі розповів і Юрій Луценко:

“Скасування депутатської недотроканості – перший крок руйнування фортеці, коли слуги народу, які ще вчора сиділи з нами за шкільними партами, вирішили, що вони Богом вибрані, що для них – закони особливі. А бидло – сліпоглухонімий народ – все стерпить”.

Скасування депутатської недоторканості – єдине питання в якому блок буде шукати союз із Партією регіонів. Адже для цього потрібні зміни до Конституції і голоси принаймні 300 депутатів. Створення ж правлячої коаліції із Партією регіонів – неможливе. Цю політичну силу і її партнерів – комуністів та соціалістів у блоці називають опонентами.

Президент Ющенко високористав з'їзд блоку для критики уряду. Сповільнення економічного зростання, повернення до непрозорих приватизаційних схем, ціла низка катастроф на залізниці – основні претензії глави держави.

Сьогодні ж свій список оприлюднив і Блок Володимира Литвина. Соціологи кажуть – він балансує на межі прохідного барєру і має всі шанси пройти до Верховної Ради. На попередніх виборах йому не вистачило десятих долей відсотка. Саме цим пояснюють увагу до цього об'єднання. Володимир Литвин позиціонує себе миротворцем, який обєднає помаранчевий та блакитний табори.

Сьогодні ж політичні сили, яких соціологи називають лідерами перегонів – Партія Регіонів і Блок Юлії Тимошенко подали свої списки до ЦВК.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG