Спеціальні потреби

Новий скандал навколо книги мемуарів Віктора Януковича


Ще не встигнувши надійти у продаж, нова книга Віктора Януковича вже стала знаменитою. Скандал за скандалом супроводжує видання під назвою “І рік при владі: від кризи – до економічного зростання” написане як продовження першої частини дилогії, виданої 2005-го року, – “Рік в опозиції”.

Як стало відомо сьогодні, в одному з регіонів України розповсюджують лже-книгу прем’єра. Назва і обкладинка ті самі, проте зміст суттєво спотворений. Про це повідомив керівник юридичного департаменту центрального апарату Партії регіонів, народний депутат Юрій Мірошниченко. Поширення сфабрикованої книги регіонал пов’язує з початком виборчої кампанії і називає “чорним піаром, політичною провокацією, спрямованою на дискредитацію персонально Віктора Януковича та Партії регіонів”. На думку народного депутата, якого цитує прес-служба партії, подібна підробка має каратися позбавленням волі на строк до трьох років. Мірошниченко наводить відповідні статті Кримінального кодексу і обіцяє звернутися до Генпрокуратури з вимогою термінового розслідування.

“Ми будемо наполягати, щоб цей факт отримав відповідну оцінку Генеральної прокуратури”, – наголошується в заяві.

А тим часом це вже не перший інцидент, пов’язаний з новою книжкою лідера регіоналів. Як відомо, незадовго до офіційного виходу в світ з мемуарами стався конфуз, і їх довелося спішно передруковувавати. Адже перші сто сигнальних примірників вийшли з обкладинкою, на якій державний український прапор був перевернутий: синя смуга знизу, жовта – зверху. Втім, помічену журналістами та висміяну в Інтернеті помилку швидко виправили, і 4 серпня, до річниці другого прем’єрства Януковича, видання таки побачило світ. На обкладинці зображений Віктор Янукович, напис гласить: “І рік при владі: від кризи – до економічного зростання”, а національний прапор повернутий вже як належить.

Історію з мемуарами Януковича коментує відоий публіцист і колишній політв’язень Євген Сверстюк. Появу подібної літератури він називає пострадянським синдромом:

“Є книжки, смішні ще до своєї появи. Це свого роду виплід амбіцій, а з другого боку, послужливого лакейства. Я думаю, це смішне явище почалося від Брежнєва, який написав свою книжку “Малая земля” і ще щось там таке. У принципі, Брежнєв і книжка це було щось настільки смішне, що не могло сприйматися серйозно. І Брежнєв пише книжку – то був найкоротший анекдот.

Я думаю, що пострадянським синдромом було написання Кучмою книжки “Україна не Росія”. Тут смішний елемент в тому, що автор настільки маленький – і на президента, і на автора, що це викликає усмішку. Але якщо він може бути президентом, то чому він не може бути автором?

Ну, а у випадку Януковича, то це взагалі улюбленець анекдотів. І даремно дехто вважає, що це тому, що в нього кримінальне минуле. Він смішний тому, що він з усім своїм минулим і з усім своїм образом хоче бути президентом чи прем’єром, у тому він смішний. І він ніколи не потягне на більший зміст, ніж той, що закладено в його теж короткому анекдоті – “проффесор”, з двома “ф””.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG