Спеціальні потреби

ЄС закликає Україну скасувати обмеження на експорт зерна


Єврокомісія вимагатиме скасувати квоти на вивезення з України зерна. У Брюсселі вважають, що введені Києвом обмеження суперечать правилам Світової організації торгівлі. Про це заявив керівник торгівельно-економічного представництва ЄК в Україні Луіс Мануель Портеро-Санчес. Експерти називають квотування радикальним методом, застосовувати який правила СОТ дозволяють лише у надзвичайних ситуаціях.

Українські урядовці вже погодилися збільшити квоти для українських експортерів. Європейці також пропонують Україні долучитися до використання власних розробок в галузі аналізу та прогнозування врожаїв.

Український уряд вже другий рік поспіль вводить обмеження на вивезення із країни зерна. Минулого року їх пояснювали необхідністю сформувати внутрішні резерви хліба. До подібних заходів цього року вдаються через посушливе літо. Через складні погодні умови врожайність зернових може виявитися нижчою за прогнозні показники. За підрахунками експертів, посушлива погода цього літа завдала українським аграріям збитків щонайменше на 200 мільйонів гривень. Від засухи найбільше постраждали фермери Півдня України.

Сполучені Штати такокж наполегливо закликали український уряд скасувати експортні квоти на зернові. Посол США в Україні Вільям Тейлор назвав існування обмежень збереженням тенденції втручання урядовців у ринкові механізми регулювання економіки, чого у рамках СОТ не вітають. Однак дипломат зазначає, що “зернове” питання не матиме прямого впливу на перспективи членства України в цій організації.

XS
SM
MD
LG