Спеціальні потреби

Жінка опанувала кілька суто чоловічих видів спорту


З кожним роком, залишається все менше суто чоловічих видів спорту. У районі американської столиці живе жінка, яка підкорила собі відразу кілька колись виключно чоловічих спортивних дисциплін. Кіна Ельясі чемпіон США з тайк-вон-до і одна з провідних боксерів-любителів у світі. Два роки тому, після народження другої дитини, Кіна поставила собі за мету добитися успіху у змаганнях з культуризму і вже встигла чимало досягти.

Культуризм, або як його називають американці бодібілдінг, тобто побудова тіла, досить популярний вид спорту у Сполучених Штатах. Учасники змагань напружують м’язи та посміхаються до суддів, які оцінюють їхнє тіло. Кожна жінка має точно виконувати команди судді, в іншому випадку з них можуть зняти бали. Під час цих змагань у Вашингтоні, одна з учасниць мала особливо теплу підтримку, адже живе неподалік столиці. Кіна Ельясі народилася в Ірані, але переїхала до США у ранньому дитинстві разом з батьками. Вона з дитинства займається спортом, але після серії травм та народження другої дитини, здавалося спортивна кар’єра наблизилась до свого завершення. Однак, Ельясі захопилась бодібілдінгом:

“Я обрала культуризм оскільки хотіла позбутися зайвої ваги, яку набрала під час другої вагітності. Захотілося повернути собі добру емоційну та фізичну форму”.

Просте бажання змінити своє тіло перетворилося на захоплення. Як і в інших видах спорту, якими займалась Кіна, їй захотілося стати найкращою у культуризмі.
Публіцист та старий друг Джиммі Чой не приховує захоплення швидкими успіхами Елясі:

“Не встиг я озирнутися, як вона почала бити різні рекорди, як то у віджиманні штанги. У пресі почали писати про матір, яка штовхає двотонні автомобілі, або вижимає ногами вісімсот кілограмів. Для жінки її статури, це нечувані досягнення”.

Перед бодібілдінгом Кіна займалася боксом та східними видами боротьби. Свою любов до спорту вона перейняла від батька:

“У нашій родині шість дівчат і один хлопчик, наймолодший з нас. Мій батько дуже хотів хлопця. Тож поки брат не народився батько привчив мене до різних видів спорту, починаючи від класичної боротьби закінчуючи боксом та тай-квон-до”.

Батько Кіни, Магмуд, сам експерт східних видів боротьби. У 1970-их роках він очолював службу охорони короля Ірану. Свої знання та любов до спорту він передав дітям, з яких Кіна добилась найбільших успіхів.

За свою любительську кар’єру Кіна виграла понад 700 нагород різного рівня у боксі та бойових мистецтвах. Тепер вона прагне додати до своєї колекції перемоги у змаганнях культуристів. На конкурсі у Вашингтоні Кіна зайняла друге місце. Однак, для неї цього не достатньо і вже за два дні після змагань вона була у спортивному залі. Наполегливість спортсменки подивляє і один з тренерів Шон Роден:

“Кіна - особлива людина. Вона вам не типова домашня господиня. Вона віддається максимально. Для неї або все, або нічого”.

Культуризм лише захоплення Кіни. Тож їй доводиться встигати працювати на роботі, доглядати за дітьми та активно тренуватися:

“Важко, особливо коли маєш родину та основну роботу. Але якщо маєш бажання досягти чогось, то завжди можна знайти час”.

На загальнонаціональному чемпіонаті, що пройшов у Нью-Йорку Кіна з першої спроби посіла сьоме загальне місце. Вона налаштована одного дня стати чемпіонкою.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG