Спеціальні потреби

СБУ та ФБР викрили канал переправлення нелегалів  (ВІДЕО)


Служба безпеки України і американське Федеральне бюро розслідувань спільно знешкодили злочинну групу, яка переправляла громадян за кордон. Шахраї виготовляли підробні документи – візи, паспорти, довідки. В СБУ називають операцію наймасштабнішою в історії українських спецслужб.

Українські та американські спецслужби викрили міжнародну злочинну групу, яка майже рік незаконно переправляла людей через український кордон. Клієнтами злочинців, які виготовляли фальшиві документи, були переважно громадяни України, Узбекистану, Молодови та Росії. У багатьох із них – кримінальне минуле, - каже перший заступник начальника Головного управління з боротьби із корупцією та організованою злочинністю СБУ Євген Скулиш. Тож отримати американські та європейські візи на законних підставах вони не могли.

Євген Скулиш: “Ліквідовано один із найпотужніших і найбільш організованих транснаціональних каналів міжнародних злочинних організацій, які працюють у даному виді бізнесу. Більш організованішого в Україні раніше не викривали”.

Плата за виготовлення фальшивих документів та переправлення людей закордон сягала 18 тисяч доларів. Лише під час обшуку вилучили півтори сотні паспортів із фальшивими візами. Документи підробляли надзвичано якісно. Тому канал незаконної міграції довго не могли виявити, – пояснює Скулиш:

“Він діяв потужно завдяки тому, що у злочинців була дуже високоякісна техніка. Якщо вам показати візу – фальшиву і справжню, я думаю, ніхто не зможе сказати – котра з них яка”.

Частину злочинної групи виявили і в Сполучених Штатах. Її розкриттям займалося Федерельне бюро розслідувань. У СБУ поки що не коментують інформацію про ймовірну причетність до оборудок співробітників консульств.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG