Спеціальні потреби

На ринку цінних паперів США - чергова криза


Американський ринок цінних паперів на цьому тижні переживав свою чергову кризу. Падіння Індексу Доу Джонса продовжувалося і в п’ятницю. Експерти вважають, що причиною нестабільності на ринку є постійне зростання цін на нафту, а також песимістичні новини з ринку нерухомості США, де триває тенденція неспроможності людьми оплатити колись отримані кредити на житло.

Ще минулого тижня ринок цінних паперів США показував незначне, але достатньо стабільне зростання. Але експерти кажуть, що теперішній обвал індексів був лише питанням часу. Однією з основних причин такого прогнозу стало чергове погіршення ситуації на ринку приватного житла. Продажі квартир та будинків в США падають щомісяця. А ціни на житло є тепер такими високими, що люди не здатні оплачувати відсотки на взяті кредити. Аналітики прогнозують, що ринок нерухомості залишатиметься слабким до середини наступного року.

Інвестиційний аналітик Сем Стовалл зазначає: “На нашу думку, падіння на ринках триватиме ще принаймні кілька кварталів. Інвестори намагаються витягнути свої гроші з ринків, які знецінюються і тим самим провокують ще більше падіння”.

Американське падіння індексів у свою чергу викликає нестабільність і на інших світових ринках. Так у п’ятницю спостерігалося падіння на ринках Японії і Гонконгу.

Несподіванки постійно виникають на нафтовому ринку, тримаючи ціни на рекордних висотах. Але є фахівці, які вважають теперішнє падіння індексів лише тимчасовим явищем.

Аналітик Хенк Поттс вважає: Насправді світовий ринок стабільно зростає, прибутки корпорацій залишаються на високому рівні. Тож базові показники виглядають добре. Так, ринок цінних паперів розвивається нестабільно, але довгострокові інвестиції виглядають непогано.

З точки зору довготривалої перспективи ринок втратив цього тижня лише 3% своєї вартості. Якщо порівняти з падінням 1987-го року, коли акції загалом подешевшали на 23%, теперішнє падіння можна назвати незначним.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG