Спеціальні потреби

Скандал із суддею поставив під сумнів чесність у спорті


Національна баскетбольна асоціація намагається виплутатись зі скандалу, в якому вона опинилася через дії одного з її суддів. Справу проти рефері Тіма Донагі розслідувало ФБР, яке звинуватило його у тому, що він робив ставки на деякі матчі НБА, в яких сам же був і суддею. Таким чином Донагі співпрацював із злочинною мережею, яка збагачувалась на тому, що заздалегідь знала результати цих ігор. Ця справа гостро підняла в американському суспільстві питання чесності великого спорту.

Інформація, що поважний рефері НБА, Тім Донагі робив ставки на ігри, які судив – найбільше розчарувала людей, що люблять цей спорт, говорить баскетбольний оглядач Стівен Сміт:

“Це ніби говорить фанам – гра, яку ви дивитеся, дух боротьби, емоції і все, що ви любите – викиньте це з вікна, бо хтось вирішив, що може визначати результат”.

Федеральні слідчі зараз вивчають 15 ігор, на результати яких Донагі міг вплинути, будучи суддею. Джерела, близькі до слідства, кажуть, що Донагі мав проблеми з азартними іграми. І тому зв’язався з організованою бандою букмекерів, щоб розплатитися з боргами. Експерти з азартних ігор говорять, що для рефері такого рівня було досить легко вплинути на результат гри. Ер Джей Белл, експерт зі спортивного веб-сайту, помітив важливу деталь у іграх, які судив Донагі:

“Минулого сезону з 15-ти матчів, які судив Донагі, ті хто робив незвично великі ставки на одну з команд вигравали у всіх випадках. За теорією ймовірності шанс, що таке могло статися випадково є 1 до 32 тисяч”.

А спортивний оглядач Кріс Бруссард говорить, що більшою проблемою є те, що й інші судді могли бути залученими до цього ігрового бізнесу. За його словами, якщо є один нечесний суддя, це звичайно погано. І це кидає тінь на весь сезон. Але якщо він не один, а є ще такі як він – то це набагато гірше.

Посадовець з НБА запевняє, що Ліга вживає усіх заходів, аби відновити довіру до баскетболу. Утім дехто вважає, що це не просто зробити. Тренери, гравці і глядачі дуже розчаровані. Справедливі ці звинувачення, чи ні – покаже час. Але після 13 років з НБА, Донагі на початку місяця таки пішов у відставку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG