Спеціальні потреби

У Багдаді загинуло щонайменше 25 людей


У Багдаді в результаті вибуху замінованого автомобіля загинуло щонайменше 25 людей і ще 70 отримали поранення. Вибух стався у комерційному районі столиці, де мешкають переважно іракці-шиїти. А у північному місті Кіркук вибух авто забрав життя не менше шістьох осіб.

Між тим у Йорданії, де відбувається Міжнародна конференція з питань біженців, учасники зустрічі закликали міжнародне співтовариство допомогти країнам, які приймають у себе іракських біженців. За даними ООН щомісяця близько 50 тисяч людей покидає Ірак.

Водночас командування США в Іраку повідомило, що цього тижня у збройних сутичках в Іраку загинуло п'ятеро американських солдатів. На брифінгу для журналістів генерал-лейтенант Реймонд Одірно також заявив про посилення військової спроможності бойовиків-шиїтів в Іраку.

За його словами, обстріли так званої “зеленої зони” у Багдаді, де мешкають іноземці і члени іракського уряду, стають інтенсивнішими, а ракети бойовиків все частіше досягають цілі. Військові аналітики звинувачують у цьому Іран, який вишколює іракців-шиїтів і забезпечує їх зброєю. Тегеран, як відомо, заперечує свою причетність до підготовки бойовиків та їх військового оснащення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG