Спеціальні потреби

СОТ знову відправила доповідь України на доопрацювання


Робоча група Світової організації торгівлі поки що не затвердила доповідь, яка визначатиме умови вступу України. Києву запропонували доопрацювати документ. Попри це українські урядовці називають позитивними попередні висновки експертів робочої групи і вважають – Україна, як і планувалося, приєднається до СОТ до кіцня року.

Попри очікування українських урядовців, робоча група Світової торговельної організації поки що не затвердила доповіді, яка визначатиме умови вступу України. На засіданні у Женеві експерти розглядали вже шосту версію документа, але так і не змогла узгодити його остаточну версію.

Українцям запропонували протягом двох місяців доопрацювати доповідь та внести поправки до наступного засідання робочої групи. Воно може відбутися на початку жовтня.

У той же час українські урядовці називають позитивними попередні висновки експертів робочої групи. Такою оцінкою поділився міністр економіки Анатолій Кінах. Він каже, що засідання робочої групи триває на експертному рівні. Тому повна інформація про результати засідання буде відома лише за кілька днів.

Керівник української делегації на переговорах Валерій Пятницький вважає – поки що підстав для перененсення термінів приєднання України до СОТ немає. Як і раніше, завершити процедуру набуття членства в цій організації сподіваються до кінця року. До наступного засідання доведеться ухвалити лише декілька нормативних документів уряду. Голосування у Верховній Раді не знадобиться. Відтак, українські урядовці сподіваються завершити цей процес раніше Російської Федерації.

До вступу в СОТ Києву ще потрібно домовитися із Киргизстаном – це єдина країна-член організації, з якою досі не уклали двостороннього протоколу. Однак урядовці кажуть – у переговорах із Бішкеком вийшли на фінішну пряму і мають узгодити всі формальності найближчим часом.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG