Спеціальні потреби

США борються за безпеку харчових продуктів


Всесвітня організація охорони здоров'я та Світова продовольча програма ООН закликали країни світу приділяти більше уваги безпеці харчових продуктів. Заява пов'язана з появою на міжнародних ринках неякісної продукції з Китаю, В'єтнаму та Мексики. У Сполучених Штатах з продажу було вилучено ряд китайських товарів, що містили у собі заборонені в Америці складники. Білий дім оголосив про створення робочої групи, яка займеться питанням безпеки імпорту.

Китай визнає проблеми із якістю деяких своїх товарів, тому минулого місяця іноземних журналістів було запрошено відвідати лабораторію перевірки безпеки харчових продуктів. Приводом до цих кроків стали скандали з китайською рибою, що містила заборонений антибіотик, іграшки з домішками свинцю та зіпсована їжа для домашніх тварин.

У середу Президент Буш оголосив створення робочої групи з дванадцяти посадовців, які ознайомляться з проблемою і спробують знайти розв’язку:

“Світ змінюється і для того, щоб американський споживач далі мав довіру до нас ми будемо постійно шукати нових шляхів перевірки якості продукції”.

Конгрес висловлює стурбованість з приводу того, що Управління з контролю за харчами і ліками не гарантувало безпеки імпортованих продуктів, включно з китайською рибою, в’єтнамськими креветками та мексиканською городиною. Колишній помічник начальника управління Вільям Габард зазначив на слуханнях у Конгресі, що для перевірки мільйонів тонн імпортних товарів є всього 450 інспекторів:

“Ми наближаємося до екстремальної для американських громадян ситуації, в якій стрімко зростає потік імпорту з інших країн, що збільшує загрозу неякісних харчів і послаблює управління з контролю за харчами та ліками”.

Члени сенатського комітету з питань торгівлі вказали на випадки отруєння дітей, пов’язані з вмістом свинцю у китайських іграшках. Діти беруть розмальовані свинцевою фарбою іграшки в рот. А відтак отруюються свинцем.

Представники агентств, що відповідають за якість продукції, сказали на слуханнях, що в них бракує ресурсів і повноважень, щоб виявляти небезпечні імпортні товари і усувати їх з американського ринку.

Президент Буш дав робочій групі розпорядження до 60 днів підготувати звіт з рекомендаціями про можливі кроки для гарантії безпеки імпортних товарів, кроків, які, однак, можна буде здійснити в межах реальних державних ресурсів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG