Спеціальні потреби

Пити воду з пластикових пляшок – небезпечно


Ще зовсім недавно, якщо ставав вибір між вживанням води з-під крана чи з пляшки – безумовно перемагала остання. Тепер же експерти стверджують протилежне – пити розфасовану воду – небезпечно. Нью-Йорк приєднався до переліку міст, що застерігають своїх мешканців перестати купувати і вживати воду у пластикових пляшках. Місто нещодавно запустило рекламну кампанію, в якій людям пояснюється, чому варто відмовитися від води в пляшках і вживати звичайну воду з-під крана. Спеціалісти говорять, що проблема не в самій пляшковій воді, а в пластику з якого виготовляють пляшки.

Все більше спеціалістів закликають людей позбутися звички пити воду з пластикових пляшок. Вони кажуть, що люди п’ють стільки води з пляшок, що це починає шкодити довкіллю.

Минулого року американці спожили понад 30 мільярдів пляшок води. А майже 80% порожніх пляшок викинули на сміттєзвалища. Якщо скласти ці пляшки поряд, то ними можна було б оперезати землю 150 разів. Саме тому Солт Лейк Сіті заборонило вживати воду з пляшок під час нещодавнього джаз-фестивалю. Мер міста Рокі Андерсон називає пляшкову воду маркетинговим трюком і відмовляється витрачати гроші з бюджету, щоб платити за таку воду. Натомість, місто пропонувало відвідувачам охолоджену воду з крану в одноразових стаканах.
Фахівці говорять, що уявлення людей про те, що вода в пляшках краща ніж та, що тече з крана просто не відповідає дійсності.

Марк Постор, що керує дорогим рестораном у Сан-Франциско взагалі прибрав пляшкову воду з меню:

“Це просто нерозумно подавати воду з пляшок, якщо в нас з крана вода нічим не гірша”.

Ще однією причиною, щоб відмовитися від вживання пляшкової води є те, що на її транспортування витрачають багато пального. Пляшкова вода з Франції, наприклад, подорожує вісім тисяч кілометрів, поки потрапить на полиці магазинів у Чикаго.

Захисники довкілля кажуть: якщо люди справді прагнуть зберегти природу такою, як вона виглядає на етикетках пляшок, то їм треба змінити звичку купувати воду в пляшках.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG