Спеціальні потреби

Думка дослідників: Світ став більш релігійним


Світ став більш релігійним, незважаючи на поширені, і в деяких країнах дедалі гірші порушення релігійної свободи. Про це свідчить висновок дослідження, проведеного незалежним дослідним центром Інституту Гадсона у Вашингтоні. Між іншим, у звіті вказується на зв’язок між релігійною свободою і економічним добробутом.

За висновками дослідного центру П’ю, кількість людей, які кажуть, що вірять у Бога, збільшилась за останні п’ять років на 5%. Теолог Майкл Новак зазначає:

“Релігійна свобода вважається першою і найглибшою з усіх свобод, бо вона вкорінена в глибину свідомості, можна сказати – в нутро людини. На неї не впливають ані уряд, ані суспільство”.

Одначе, результати дослідження, яке проводили у 102 країнах, свідчать, що у світі сьогодні свобода релігії дедалі обмежується.

Головний автор звіту під назвою “Релігійна свобода у світі” Пол Маршал пояснює це так:

“Якщо визначити категорії держав, що є найбільшими порушниками, то вони, скоріш за все, комуністичні (Північна Корея, Китай), націоналістичні (Бірма, Еритрея) або радикально ісламістські, наприклад Іран та Саудівська Аравія”.

Маршал зазначає, що найбільш репресивним щодо релігійної свободи регіоном у світі є Близький Схід. Дедалі більшою загрозою там стає мусульманський фундаменталізм. З країн, де провели дослідження, найкращу репутацію щодо пошанування свободи релігії мають Естонія, Угорщина, Ірландія і Сполучені Штати.

Західна Європа вважається одним із найвільніших регіонів світу. Однак, згідно із звітом дослідження, становище там погіршується. Більшість європейських країн здобули менше балів на шкалі релігійної свободи, ніж на шкалі громадянських свобод загалом.

Браєн Ґрим – науковий співробітник Форуму П’ю в питаннях релігії і громадського життя.

Теодор Малок з Інституту Духовного підприємництва вказує на прямий зв’язок між доброю релігійною політикою, доброю економічною політикою і добрими економічними наслідками:

“Тепер у нас є доказ, що закриті релігійні системи заважають економічному розвитку, фактично перешкоджають економічному зросту. Країни, в яких найменше релігійної свободи, мають найменше економічної свободи, відстають в економічних правах”.

Існує прямий зв’язок між свободою релігії та іншими людськими правами. Країни, в яких шанують релігійну свободу, як правило не знають суспільного конфлікту. У них процвітає демократія.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG