Спеціальні потреби

Фермерство у США ризиковане, але популярне


Із зростанням національних мереж постачальників сільськогосподарської продукції, все важче утримуватись на плаву стає маленьким фермерським господарствам США. Деякі з фермерів об’єднуються з великими компаніями, інші ж повернулись до традиційних ринків збуту – вони напряму працюють із споживачами та ресторанами, які насамперед дивляться не на ціну продукції, а на її якість.

Філіп Мак-Ґрат – голова фермерського господарства сімейного типу займається так званим органічним фермерством, тобто вирощуванням овочів та фруктів без використання синтетичних та хімічних добрив. Його невеличка ферма у Каліфорнійському повіті Вентура поставляє провізію у дорогі ресторани та до споживачів, для яких якість продуктів має більше значення, ніж їх ціна. Він каже, що попри присутність у регіоні великих аграрних компаній продукція його ферми користується значним попитом:

“Більшість ферм співпрацюють з великими аграрними компаніями, вирощують продукцію для них згідно з укладеним контрактом. Я ж продаю продукцію безпосередньо місцевому клієнту. Такий спосіб торгівлі називається прямим маркетингом”.

Тод Ааронс – шеф-кухар місцевого ресторану, який купує продукти у Філіпа Мак-Ґрата:

“Співпраця з місцевими фермерами для нас означає, що ми отримаємо якісні та смачні продукти, хоча і в невеликій кількості. Адже саме смак продукту це те, чого шукають покупці та ресторанні кухарі на фермерських ринках”.

На фермерському ринку Санта-Моніки біля Лос-Анджелеса шеф кухарі ресторанів та місцеві жителі купують продукцію безпосередньо у фермерів.

Однак фермерство потребує працьовитих рук, і місцеві фермери зіткнулися з проблемою нестачі робочої сили. Особливо після того, як у зв’язку з імміграційними обмеженнями зменшилась кількість робітників з Латинської Америки.

Інші проблеми фермерів – зростання цін на воду, урбанізація суспільства та посилення урядового контролю. Едгар Террі, фермер у четвертому поколінні, вирощує овочі та фрукти для великих компаній. Він також продає свою продукцію у придорожньому кіоску і каже, що утримувати ферму вкрай нелегко:

“Інколи я думаю, що варто було послухатися мами і працювати на стабільній роботі з 9-ї до 5-ї, і отримувати стабільну зарплатню. Бо в роботі фермера занадто багато ускладнень, які змінюються день у день. Всі ці правила штату Каліфорнія, імміграційні закони і інші проблеми, які нам доводиться вирішувати. Це просто божевілля”.

Всі фермери погоджуються, що є простіші шляхи заробляти на життя, але вони підтримують сімейні традиції і утримують фермерські господарства, сподіваючись, що нові виходи на ринки збуту допоможуть їм продовжувати займатися улюбленою справою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG