Спеціальні потреби

Конституційний Суд відновив пільги та соцгарантії


Конституційний Суд відновив пільги та соціальні гарантії українців, урізані законом про держбюджет. Таке рішення прийнято за поданням 46 народних депутатів. Втім, реалізація ухваленого вердикту наразі залишається під запитанням.

Такими, що не відповідають Конституції, суд визнав, зокрема, урізання виплат інвалідам та ветеранам війни. Як пояснив, оприлюднюючи рішення, новообраний голова Конституційного Суду Андрій Стрижак, Конституція не дозволяє понижувати соціальних стандартів. А закон про держбюджет не може зупиняти дію інших законів. Відтак Верховна Рада, формуючи бюджет-2007, не мала повноважень зупиняти дію законів про пільги, компенсації та соціальні гарантії населенню.

Винесений Конституційним Судом вердикт означає, що принаймні з 9 липня усі законні пільги мають бути поновлені. Проте як твердять в уряді Януковича, рішення КС можна буде виконати лише з початком роботи новообраної Верховної Ради. Як заявив на брифінгу в Кабміні міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв, уряд в принципі за поновлення пільг, але не може цього зробити, поки новий парламент не проголосує за відповідні поправки до бюджету.

А тим часом до поновлення соціального захисту громадян обіцяє підключитися Блок Юлії Тимошенко. Як заявила лідерка блоку на брифінгу в середу, в усіх обласних штабах та громадських приймальнях БЮТу розпочнеться прийом громадян, чиї права поновив Конституційний Суд. Усім охочим допоможуть скласти позовну заяву, забезпечать адвокатом і навіть сплатять держмито з партійних коштів тим, кому немає чим заплатити.

Коментуючи рішення Конституційного Суду, лідерка блоку заявила, що воно “довело антисоціальну політику уряду”. Тимошенко назвала “шулерами” своїх опонентів з уряду Януковича – за те, що позбавили громадян гарантій і пільг, передбачених законодавством.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG