Спеціальні потреби

Компанія “Боїнг” представила найновіший літак


Нещодавно компанія “Боїнг” вперше за 13 років представила свій найновіший пасажирський літак Дрімлайнер787. Як очікують, найкраще технологічно обладнаний комерційний літак, матиме високу популярність серед авіаперевізників. Боїнг вже зараз має більше 600 замовлень на нову модель від 45 авіакомпаній на загальну суму 100 мільярдів доларів. Чим особливий цей літак? Представники компанії кажуть, що Дрімлайнер 787 змінить уявлення людей про польоти.

На противагу останньому поколінню літаків-гігантів, як наприклад Аеробус А-380, що здатний перевозити 550 пасажирів, Дрімлайнер – менший. Він розрахований на 330 пасажирів і при цьому може сідати в регіональних аеропортах. Він також легший, зроблений здебільшого із легких сплавів і пластику. Представник компанії Ренді Тінсет говорить, що новий Боїнг 787 має і те що потрібно пасажирам, і те що важливо для авіакомпаній:

“Для авіакомпаній, ми забезпечимо 20-ти відсоткову економію пального, порівняно з теперішніми літаками. Це допоможе компаніям зменшити видатки і бути прибутковими. Для пасажирів – буде цілком новий салон, більші вікна, ширші проходи, комфортніші сидіння, просторіші багажні відділення, нове освітлення. Тож ви зможете краще відпочити. І навіть повітря буде чистішим”.

Гай Норріс пише про Боїнг в Авіаційному тижневику. Він говорить, що розробка нового літака розпочалася ще 10 років тому, коли компанія переживала фінансові і виробничі труднощі. За словами Норріса, компанія “Боїнг” змінила свою виробничу політику, віддавши майже 50 підрядникам 70% усіх робіт:

“І через десять років ми бачимо результат цих змін. Вони розробили модель ХХІ-го століття із технологічною можливістю виготовляти велику кількість літаків за короткий термін”.

Головний візаві Боїнга – Аеробус, можливо сьогодні дещо відстав від конкурента, але не збирається пасти задніх. Він також розробляє нове покоління своїх літаків. Адже обсяги авіаперевезень у світі збільшуються майже на 5 % щороку, і місця на ринку має вистачити обом авіавиробникам гігантам.

Предсавник компанії “Аеробус” Барбара Кречет зазначає: “Боїнг 787 це звичайно гарна модель, але зараз ми маємо Аеробус 330 і новий 350, який ми плануємо представити протягом наступних років. Тому така конкуренція йде на користь і нам і клієнтам”.

У той час як продажі нового Дрімлайнера 787 схоже є на хорошому рівні, і найближче майбутнє компанії виглядає оптимістичним, існують деякі побоювання. Непередбачувані затримки у виробництві можуть зменшити прибутки, а самому літаку ще потрібно довести свою надійність на практиці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG