Спеціальні потреби

Вашингтон та Київ обговорили питання Україна-НАТО  (ВІДЕО)


Сьогодні виповнюється 10 років з дня підписання Хартії Україна –НАТО. Вашингтон та Київ вирішили відзначити цей день відеодискусією через океан у якій взяли участь урядовці та представники громадських організацій обох країн. З американського боку дискусію організувала Атлантична Рада США.

Відкриваючи дискусію заступник державного секретаря США Дейвид Креймер високо оцінив рівень партнерства України з НАТО, яке на думку американського урядовця є важливим для збереження безпеки у Європі та Світі загалом:

“Партнерство з Україною, на нашу думку, віддзеркалює ключову важливість України, її місце у Європі. Сполучені Штати зацікавленні у тому, щоб Україна досягла успіху, і ми думаємо, що взаємини з НАТО є механізмом, який може допомогти Україні стати успішною”.

Посол України у США Олег Шамшур у свою чергу наголосив на тому, що партнерство України та НАТО мало позитивний ефект на розвиток стосунків між обома сторонами. На думку посла, у результаті партнерства з НАТО Україна виграла у багатьох аспектах:

“Такі аспекти, як поділ демократичних цінностей, які сповідує євроатлантична спільнота, внесок у розвиток та покращення суспільних взаємин, економічні реформи та такі більш явні речі як реформа військового сектора та реформа системи безпеки”.

Хоча за півтори години, які тривала дискусія, сторони не встигли обговорити багато питань взаємин України з НАТО, на думку організаторів, така відеоконференція є ефективним засобом налагодження контакту між сторонами.

Президент Атлантичної Ради Фредерік Кемп зазначив: “Що ми можемо робити, так це використовувати технології, щоб зблизити українців та американців. Складно літати через океан кожного разу, коли ви хочете зустрітися. Це дуже дорого. А відеоконференція це якраз така річ, коли ви можете розмовляти один з одним в режимі прямого ефіру і, як ви бачили, це спрацювало. Ви пізнаєте один одного таким шляхом і можете спілкуватись частіше, заміть того, щоб літати через океан”.

Учасники дискусії висловили бажання проводити такі конференції частіше, фокусуючи увагу на окремих аспектах стосунків України з НАТО. А організатори висловили готовність проводити подібні відеодискусії у майбутньому.

XS
SM
MD
LG