Спеціальні потреби

Міжнародні навчання розпочались на фоні акцій протесту


В Одесі, на фоні акцій протесту проросійських організацій, активістів Компартії та прогресивних соціалістів, розпочалися сьогодні міжнародні навчання “Сі Бриз 2007”. Близько сотні агресивно налаштованих прихильників лідера Прогресивної соціалістичної партії України відмовилися підкоритися рішенню Приморського районного суду Одеси від 5 липня 2007-го року. Це рішення забороняє проводити масові акції протесту (зі встановленням наметів та використанням звукової апаратури) на час проведення міжнародних навчань “Сі Бриз 2007”.

Представники ПСПУ влаштували бійку з представниками виконавчої служби Приморського району Одеси і групою працівників правоохоронних органів. Крім спроб викрутити судовим виконавцям руки, з вуст організаторів антинатівських акцій лунала брудна російська лайка, погрози та прокльони.

Сама ж лідерка прогресивних соціалістів повідомила, що намети мітингувальників стоятимуть на території морського порту та у порту “Південний” і пригрозила:

“Якщо влада спробує заборонити акції, спрямовані проти навчань НАТО в Одесі, ми будемо змушені перейти до інших методів боротьби”.

Подякувавши Одеській обласній раді за антинатівські ухвали, піддавши критиці голову українського уряду “за приховане втягування України до НАТО”, вона закликала присутніх на мітингу “записуватися у добровольці для перебування у наметових містечках противників проведення міжнародних навчань”.

Наталія Вітренко назвала єдиним порятунком від НАТО входження України до Єдиного економічного простору з Росією і Білоруссю. Великі надії вона покладає і на дострокові вересневі вибори до Верховної Ради України.

На несанкціонованому мітингу в Одесі виступив лідер партії “Київська Русь”, представники різноманітних проросійських і прокомуністичних організацій. Помічник одеського міського голови Максим Болдін, який став свідком протистояння на Соборній площі Одеси, назвав дії прихильників Наталії Вітренко “провокаційними та спрямованими на створення конфлікту з працівниками правоохоронних органів, які забезпечували громадський порядок”. Він наголосив, що проведений мітинг є грубим порушенням чинної і дотепер ніким не опротестованої ухвали Приморського районного суду Одеси.

Тим часом керівник навчань, віце-адмірал ВМС України Віктор Максимов заявив, що жодні політичні акції протесту не здатні будуть зашкодити нормальному проведенню міжнародних навчань. Він наголосив, що “Сі Бриз-2007” сприятиме підвищенню боєздатності Військово-морських сил України.

Віктор Максимов: “Що більше буде таких навчань, то кращою буде боєздатність нашої держави. Моряк без виходу в море, а піхотинець без виходу в поле покладені на нього завдання не виконає. Ми тут відпрацьовуємо організацію взаємодії”.

Капітан ВМС США Чип Волтер, який командує американськими силами, наголосив, що “Сі Бриз 2007” демонструє прагнення Сполучених Штатів Америки і країн-партнерів підтримувати регіональну стабільність і безпеку на морі. Загальна кількість американських військових, які беруть участь у навчаннях, включно з корабельним екіпажем, складає приблизно 725 осіб.

Цього року у навчаннях “Сі Бриз 2007” крім України та США беруть участь Канада, Латвія, Азербайджан, Вірменія, Греція, Грузія, Латвія, Македонія, Молдова, Німеччина, Румунія та Туреччина. Російські ВМС запрошення української сторони проігнорували.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG