Спеціальні потреби

Новим прем’єр-міністром може стати Ринат Ахметов?


У разі перемоги на виборах Партії регіонів наступним прем’єр-міністром буде Ринат Ахметов. Такий прогноз висловили соціологи. У самій Партії регіонів таку можливість заперечили, заявивши, що не бачать альтернативи нинішньому прем’єрові Віктору Янукович.

Якщо на виборах переможуть помаранчеві сили, то новим прем’єр-міністром стане Юлія Тимошенко. У цьому переконаний керівник Інституту політичних та соціологічних досліджень імені Тараса Шевченка Володимир Бондаренко. Якщо ж перемога буде за біло-блакитними, то уряд очолить донецький олігарх Ринат Ахметов, – прогнозує соціолог:

“Після парламентських виборів у разі, якщо переможе Партія регіонів і комуністи і наступна коаліція буде червоно-блакитна, то новим прем’єр-міністром буде обраний Ринат Ахметов. Ми констатуємо це ще й тому, що Віктор Янукович сам свого часу казав, що Ринат Ахметов може бути наступним прем’єр-міністром. По-друге, у зв’язку з тим, що у таборі Партії регіонів зараз відбуваються серйозні домовленості з представниками президента. Для великого бізнесу не вигідна конфронтація в країні. Потрібен поміркований новий прем’єр-міністр і великий бізнес якраз таким бачить Рината Ахметова”.

За словами Бондаренка, прем’єрство вигідне і самому Ахметову, бо таким чином він потрапить до клубу найвищих державних діячів і зможе зустрічатися з керівниками багатьох країн, отримавши своєрідну політичну легітимізацію свого бізнесу.

На запитання журналістів, чи погодиться на прем’єрство Рината Ахметова нинішній глава уряду Віктор Янукович, соціолог відповів ствердно. При цьому він послався на те, що головним спонсором Януковича залишається саме Ахметов. На думку Бондаренка, при Ахметову-прем’єрі Януковичу доведеться задовольнитися посадою спікера, щоб, за його словами, залишатися у політиці на плаву.

А тим часом у Партії регіонів категорично відкидають вірогідність таких прогнозів. Народний депутат, голова Київської міської організації партії Василь Горбаль сказав “Голосу Америки”, що Віктор Янукович для регіоналів є безальтернативним главою Кабміну:

“Всі розуміють, що Партія регіонів – це Прем’єр Віктор Янукович, а БЮТ – це Прем’єр Юлія Тимошенко. Хто буде прем’єром у випадку перемоги цього мегаблоку чи великої партії, ніхто не знає. Вони цю таємничу картинку закривають портретом Віктора Андрійовича. Тому дискусії з приводу сумнівів щодо прем’єрства Віктора Януковича в партії немає. Це стороння технологія, яку використовували і напередодні виборів 2006-го року – показати уявний розкол Партії регіонів, якого насправді немає і не буде”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG