Спеціальні потреби

Журналіста ВВС звільнено із заручників


Маловідоме терористичне угруповання у секторі Газа звільнило утримуваного в заручниках журналіста Британської корпорації ВВС – Алана Джонстона. Визволенню цієї героїчної людини дослівно сприяли сотні тисяч людей.

Батьки звільненого у середу журналіста британської корпорації ВВС сказали, що радість охопила їх, коли вони дізналися про звільнення сина, утримуваного у заручниках у секторі Гази 114 днів. Сам же Алан Джонстон признався: чотири довгі місяці у самотньому ув’язненні можна порівняти хіба що з відчуттям бути заживо похованим. Батько журналіста, Ґрегем Джонстон розповів, що за час ув’язнення Аланові вдалося один раз зателефонувати додому:

“Слова долітали крізь перешкоди. Мені здається, його у цей момент штовхали. Все що я почув: “Привіт, татку”. “Привіт, – відповів я і запитав, – як ти там?” “Я – на всі сто... ” – лише встиг він сказати і телефон замовк”.

У Єрусалимі колеги Джонстона назвали його звільнення фантастичним. Алан – це супермен, – кажуть вони. Звільнений кореспондент ВВС виглядав блідим і слабким. Маловідоме угруповання захопило його у заручники на вулиці міста Газа чотири місяці тому. Генеральний Директор ВВС Марк Томпсон висловив надзвичайну радість з приводу звільнення Алана:

“Гадаю, для будь-кого з наших працівників, хто знав Алана, це – чудовий день та найбільш жадана новина. Ми відчуваємо надзвичайні радість і полегшу”.

У середу Джонстона у супроводі британських дипломатів доставили до Єрусалиму. Там його привітав представник ізраїльського МЗС Марк Реґев. А тим часом міністр закордонних справ Великобританії Дейвид Мілібенд високо оцінив роль палестинських лідерів у звільненні Джонстона:

“Дуже важливо віддати належне зусиллям сотень та тисяч людей світу, які заявили про себе на вебсайті ВВС. Журналістам багатьох країн, які приєдналися до кампанії, як також багатьом пересічним палестинцям, які підтримали кампанію за визволення Алана, бо розуміли, що він – взірець сучасної незалежної журналістики”.

Церемонії солідарності з Аланом Джонстоном свого часу провели журналісти Гази, Великобританії та інших країн. А петицію в Інтернеті з вимогою його звільнення підписали 200 тисяч людей.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG