Спеціальні потреби

Парламент продовжує працювати у пленарному режимі


Верховна Рада України сьогодні знову працювала в пленарному режимі попри те, що президент припинив повноваженя парламенту. Сторони продовжують обмінюватися дошкульними заявами та погрозами. Про ситуацію у Києві Аня Дидик розмовляла із київським кореспондентом Русланом Дейниченком.

АД: Руслане, насамперед, якою буде доля тих законів, які парламент ухвалив вже після президентського указу?

РД: Президентський Секретаріат відправляє всі закони, які ухвалює Верховна Рада, назад до парламенту. Їх не оприлюднюють, отже ці закони не набувають чинності. І є декілька варіантів розвитку подій. Перший із них – вони так і залишаться неоприлюдненими. Окрім того уряд не подає принципово важливих законів, таких як, скажімо, проект податкового кодексу. Інший варіант – ці закони можуть бути оприлюдненими за підписом спікера Олександра Мороза. Але так чи інакше, президентська сторона цих законів не визнає.

Важливим є те, що коаліція визнає Верховну Раду чинною і правомірною, а опозиція – ні, оскільки немає кворуму 300 діючих депутатів.

АД: Яка ймовірність того, що у Верховній Раді з’явиться кворум?

РД: Це саме те, на що сподівається коаліція і це залежатиме насамперед від ЦВК, чи подасть вона зі списків Блоку “Наша Україна” прізвища тих людей, які можуть замінити депутатів, що склали свої повноваження. Але ЦВК теж не має кворуму, оскільки члени від опозиційних сил бойкотують її роботу. І малоймовірним виглядає те, що ЦВК подасть ці прізвища, аби у Верховної Ради з’явився кворум.

Віктор Янукович закликав сьогодні президента зібратися разом із членами ЦВК, аби якимось чином розблокувати її роботу, адже вона має організовувати парламентські вибори.

АД: Коаліція знову оскаржила в Конституційному Суді останній указ президента про припинення повноважень Ради. Чи може це вплинути на проведення дострокових виборів?

РД: Президентський указ оскаржили члени Соцпартії та КПУ. І сьогодні виконувач обов’язків голови суду Валерій Пшеничний підтвердив, що таке подання надійшло. Теоретично, Конституційний Суд може визнати укази президента незаконними, але все ще триває суперечка про легітимність трьох суддів і тому суд навряд чи розглядатиме таке рішення.

Окрім того є політична домовленість про проведення дострокових виборів. І будь-яке рішення у цьому питанні може призвести лише до загострення ситуації. Водночас все більше і більше з’являється інформації про підготовку політичних сил до дострокових парламентських виборів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG