Спеціальні потреби

Судова справа про штани за 54 мільйони доларів


Америка знову спостерігає за судовою драмою. Але цього разу ані серед позивачів, ані відповідачів знаменитостей немає. У центрі судової справи – подружжя корейських іммігрантів та ... звичайні штани. Цього тижня має бути оголошено рішення у так званій “справі про штани за 54 мільйони доларів”. Саме стільки позивач Рой Пірсон – вiн, до речі, адміністративний суддя Вашингтону, – вимагає від власників хімчистки, якими є родина корейських іммігрантів.

Ця справа почалася ще два роки тому, коли тоді безробітний колишній помічник юриста Рой Пірсон отримав нову роботу – він був призначений адміністративним суддею у Вашингтоні. Напередодні першого робочого дня він відніс п’ять ділових костюмів до хімчистки. У цей день родина Чангів не знала, що, приймаючи замовлення на розширення костюмів, вони стануть учасниками судової тяганини, яка можливо коштуватиме їм всіх їхніх заощаджень, а то i ще бiльше.

Рой Пірсон звинувачує родину Чангів у тому, що вони загубили його штани та розмістили неправдиву рекламу. Вивіска перед їхньою хімчисткою каже “сервіс в той же день” та “задоволення гарантоване”. А він його не отримав. Після того, як Пірсон побачив, що штани, які йому вручила Місіс Чанг, йому не належать, він почав вимагати від неї понад тисячу доларів, аби придбати новий костюм. Тоді власниця хімчистки йому відмовила. Через кілька днів, згідно з її свідченнями в суді, штани були знайдені, але Пірсон заперечив, що і ці штани є його власністю. Чанги, зрозумівши небезпеку, запропонували Пірсону гроші, але навіть коли сума дійшла до 12 тисяч, Пірсон не погоджувався та розпочав проти них судову війну.

Під час слухань, згідно з інформацією газети “Вашингтон Пост”, суддя задала питання, чи означає, що напис “задоволення гарантоване” треба трактувати як таке, що клієнт може вимагати чого завгодно без жодних обмежень? Як з’ясувалося, саме так і зрозумів вивіску Пірсон.

Пірсон говорить, що в результаті виграшу 51,5 мільйона доларів має слугувати, як заохочення для інших юристів, які братимуться за подібні справи. Два з половиною мільйона він залишить собі, з яких 500 тисяч є його гонораром як адвоката у власній справі, а ще два мільйони – компенсація за його фізичні та моральні страждання.

Цього тижня стане відомo, а що з цього приводу думає суддя в цій справі. Втім, штани судді Пірсона стали не єдиним предметом гардеробу, який здобув увагу американських ЗМІ. Минулого тижня мер містечка Делкамбр, що в Луїзіані, заявив, що він готовий підписати новий місцевий закон, який заборонить носити штани з низькою талією. Втім, не будь-які, а такі, що дозволяють бачити нижню білизну, чи оголене тіло. Порушники можуть потратити до в’язниці на шість місяців та сплатити 500 доларів штрафу.

XS
SM
MD
LG