Спеціальні потреби

ЄС полегшить процедуру отримання віз для українців


Спрощення візового режиму для українців очікують від ради з питань співробітництва Україна-ЄС у Люксембурзі. Після того, як угода почне діяти, за візи доведеться платити менше, а процедура їх отримання стане простішою. Для деяких категорій громадян дозволи для вїзду в країни ЄС взагалі стануть безплатними. Журналісти, студенти та підприємці зможуть отримати багаторазові дозволи на термін до п’яти років.

Втім за поступки у візовому питанні Євросоюз змусив Україну укласти іншу угоду – про реадмісію нелегалних емігрантів. Сторони домовилися підписати обидва документи одночасно. Відтак Україна візьме на себе відповідальність приймати нелегалів, які потрапили до ЄС через її територію.

Деякі оглядачі називають такий обмін нерівнозначним. Адже це може призвести до осідання на українській території сотень тисяч емігрантів переважно з країн Азії, які транзитом намагаються потрапити до Європи. Особливо враховуючи, що Україна не має подібної угоди із Російською Федерацією. А саме її територію більшість шукачів щастя використовуюь як транзитний майданчик для подорожі на Захід.

Сторони також домовилися підписати угоду про збільшення квот на продаж сталі українського виробництва. Вони можуть зрости майже на третину. За підрахунками українських урядовців, завдяки цьму металурги отримають 660 мільонів доларів.

Українська делегація, яку очолює Прем’єр-міністр країни Віктор Янукович, та керівництво ЄС також обговорять перспетиву ухвалення нової посиленої двосторонньої угоди. Офіційний Київ розраховує підпистати документи про полегшення доступу українським виробникам на ринки країн Євросоюзу. У Брюсселі обіцяють лібералізувати митні бар’єри після приєднання України до Світової орнанізації торгівлі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG