Спеціальні потреби

МЗС пропонує ліквідувати список персон нон-грата


Служба безпеки України має намір викреслити політиків із переліку персон нон-грата з Росії. Спільну заяву про це зараз готує МЗС та СБУ. Таким в Україні бачать вихід із глухого кута заборон на в’їзд до обох країн відомих політиків.

Костянтин Затулін, Володимир Жириновський, Глєб Павловський, Едуард Лімонов – ці російські політики відомі своїми заявами, в яких вони піддавали сумніву державну незалежність України та конституційний лад. Ці люди в різні часи були оголошені персонами нон-грата – їх в’їзд в Україну був небажаним. Незабаром з’ясувалося, що і Росія готова застосувати таку практику до українських політкиів.

Кілька місяців тому до Санкт-Петербурга не пустили народного депутата Петра Порошенка, а нещодавно – радника Президента України Миколу Жулинського. Міністерство закордонних справ України відразу зайнялося цією справою і за словами міністра Яценюка, жодних заяв Жулинського, які могли б бути розцінені як антиросійські так і не було пред’явлено. Тоді як Україна має детальну аргументацію та зібрані матеріали щодо кожної персони нон-грата.

Арсеній Яценюк зазначив: “Було б доцільно, якби особи, які дійсно в той чи інший спосіб нанесли шкоди національним інтересам країн, вибачились і утримались від подальших коментарів на території країни. Це був би чудовий хід, щоб забути таку ганебну практику, як недопуск громадян на територію”.

Ситуація зайшла у глухий кут, коли російський посол Віктор Чорномирдін прямо заявив – це зролили у відповідь на українські заборони вїзджати до країни російським політикам. Відтак постала необхідність вирішення цієї проблеми, про яку Віктор Ющенко збирається говорити на найвищому рівні – зі своїм колегою Володмиром Путіним.

Виходом з ситуації може бути викреслення зі списку персон нон-грата політиків та державних чиновників, вважають у МЗС та СБУ. Водночас прес-секретар служби Марина Остапенко зазначає, що список переглядатимуть індивідуально щодо кожного політика.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG