Спеціальні потреби

У США споруджують заводи для утилізації метану


Доки люди житивуть на цiй планетi, доти, мабуть, ламатимуть собі голови над тим, що робити iз сміттям, яке вони продукують. Як правило, у місцях, де воно зберігається, формується шкідливий газ –метан. Однак одна цiкава властивість газу – те, що його можна переробити на чисту енергію.

Величезні смітники виглядають жахливо. А ще гірший від них йде запах. Тонни сміття утворюють метан. Коли цей газ потрапляє у навколишнє середовище, він стає однією з причин глобального потепління. Однак цьому можна не лише запобiгти – метан навiть можна переробити на електроенергію.

Американське Міністерство захисту навколишнього середовища стверджує, що 400 великих сміттєзвалищ у США вже мають заводи для утилiзацiї метану. Одне з них знаходиться у Фрай-Фарм в окрузі Ланкастер, штат Пенсильванія. Міністерство вважає його прикладним. Після того, як сміття скидають у звалище, далеко вглиб проводять труби, через якi із сміття метан виходить на поверхню. Відтак трубопроводами метан переправляють приватному підприємству, яке у свою чергу переробляє його на електроенергію для приблизно чотирьох тисяч домівок.

Завод також виробляє пару, якою у мiсцевiй молочарнi пастеризують молоко та відмивають обладнання. Віце-президент компанії Джон Кокс каже, що колись на це були потрібні бойлери i величезна кількість дизельного пального.

І навiть пiсля того, як звалища перестануть використовувати і вкриють землею, вони все ще генеруватимуть метан. Питання лише в тому, що робити з цією територією?

Домiв тут не збудуєш, оскiльки сміття розкладається і осiдає. Тому вже зараз розглядають можливість використання території для генерування вітрової або сонячної енергії. Одна із переваг звалища – відкритий простір. I для сонячних проектiв такий простір потрібен.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG