Спеціальні потреби

Євро-2012 сприятиме залученню інвестицій в Україну  (ВІДЕО)


Цими днями у Нью-Йорку проходила інвестиційна конференція за участі провідних українських та американських компаній. Головним чином там йшлося про макроекономіку України, зокрема інвестиційні можливості на ринку нерухомості, у фінансовому секторі, на фондовому ринку.

Учасник конференції та партнер української компанії “СФС-Консалтинг”' Василь Мирошниченко розповів у розмові з Андрієм Годованцем про очікування та перспективи розвитку українсько-американських стосунків у сфері інвестицій.

АГ: Пане Василю, як би ви охарактеризували конференцію з погляду україно-американських інвестицій?

ВМ: Я б охарактеризував її дуже позитивно. Загалом ми побачили величезний інтерес в Україні серед американських інвесторів. Наша компанія “СФС консалтинг” з радістю виступила спонсором цієї конференції і зокрема зробила дуже багато для залучення українських компаній до участі.

Україну представили такі великі компанії “СКМ”, “Астарта”, “Джей Пі Морган” та інші. З боку уряду мали честь приймати колишнього прем’єр-міністра України Юрія Єханурова, також одним з основних доповідачів на нашій конференції був мільярдер Лаудер, який походить із сім’ї Есте Лаудер і він доповідав про інвестиції в Україні, а також в країнах Східної Європи.

АГ: Чи надасть ця конференція поштовх новим американським інвестиціям в Україну?

ВМ: Звичайно надасть. Річ у тому, що ця конференція насамперед презентує можливості України. Моя доповідь якраз висвітлювала тему тих можливостей, які зараз є в Україні у сфері залучення коштів, особливо в контексті Європейського футбольного кубка.

На сьогодні Україна досягла тієї критичної маси, коли завдяки проведенню реформ та створенню ефективного механізму партнерства між державним та приватним сектором, можна залучити американські та західні гроші. Завдяки цим коштам можна розвивати аеропорти, дороги, залізничний транспорт, готельний бізнес, тобто інфраструктуру, яка фактично дасть надзвичайний поштовх розвитку всієї економіки. І саме Євро-2012 може стати шансом, яким Україна повинна скористатися і використати в своїх цілях.

АГ: На вашу думку, чи багато українців думають, що американські інвестиції є якимось негативним феноменом?

ВМ: Це взагалі класична тема для дебатів міжнародної політичної економіки. Я досліджував саме це питання у Лондонській школі економіки. Тобто це питання західних інвесторів: чи вони лише хочуть прибутків, чи ще щось приносять в країну. Загалом я – ліберал. І мені здається, що в Україні також все більше людей розуміють, що західні інвестиції приносять капітал, який надзвичайно необхідний державі. Вони приносять робочі місця людям, платять податки. Тобто відповідно держава отримує зиск від західних інвесторів.

Однак найголовніше, що приносять компанії, це – знання. Окрім технологій, вони ще приносять знання у сфері менеджменту та маркетингу. Якщо ми говоримо про Америку, то це країна, де сфера менеджменту та управління зародилася, і американські інвестори, які приходять в Україну приносять досвід і передають його українцям. Відтак українці стають підприємцями і розвивають свої компанії. Таким чином ми маємо абсолютно усі зацікавлені сторони, тобто це ситуація, в якій виграють усі.

АГ: Як користь від збільшення інвестицій для пересічного громадянина України?

ВМ: Загалом від підвищення стандартів економіки виграють також пересічні українці, які на даному етапі можливо не відчувають якихось конкретних змін. Пересічний українець може отримати робоче місце, адже багато компаній наймають локальний персонал. Західний інвестор, який приходить на український ринок, створює конкуренцію. Якщо цей інвестор продає свій товар на ринку, то він створює більш конкурентне середовище, а відтак робить товари для вжитку дешевшими і якіснішими. Адже що більше конкуренції на ринку, то більше виграє пересічний українець.

АГ: Наведіть, будь ласка, кілька прикладів вдалих інвестицій?

ВМ: Загалом прикладів вдалих інвестицій в Україну – шалена кількість. Те, що відбувається в Україні за останні кілька років є феноменальним, тому до України зараз такий величезний інтерес. Подивіться, що відбувається у сфері фінансового сектору, скільки українських банків було викуплено за останні два роки. Вдалим прикладом є “Райфайзен банк”, який купив “Аваль” за декілька мільярдів доларів. Зараз вартість на цей актив зросла в два-три рази. Візьмімо нерухомість: ще три-чотири роки тому в середньому ціна на один метр квадратний у Києві була 500 доларів, сьогодні – 2500 доларів. Американських компаній на українському ринку дуже багато.

XS
SM
MD
LG