Спеціальні потреби

Дві декларації країн Великої вісімки


Завершився саміт лідерів восьми найбільш потужних держав світу, що проходив у Німеччині. За три дні було проведено чотири робочих засідання у двох з яких брали участь ще й глави п’яти держав, що найактивніше розвиваються, а також лідери шести африканських країн.

За підсумками саміту було підписано ряд документів, головними з яких стали дві декларації: економічна про виділення країнам Африки 60 мільярдів доларів допомоги. І екологічна – про спільні дії у боротьбі з глобальними потеплінням.

Лідери восьми найбільш розвинутих країн світу закріпили в окремій декларації намір виділити 60 мільярдів доларів країнам Африки на боротьбу зі СНІДом, малярією, туберкульозом та іншими інфекційними хворобами. Однак, чітких часових рамок у документі не передбачається. Зазначено лише, що кошти надійдуть протягом наступних кількох років. Крім того, у декларації не згадується, яку суму має намір виділити кожна окрема країна.

Лідери Великої вісімки також обговорили питання економічного зростання з країнами, що розвиваються найбільш швидкими темпами: Бразилією, Китаєм, Індією, Мексикою і Південною Африкою. Ці країни також будуть залучені до плану зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Але Китай та Індія побоюються, що такі обмеження зашкодять їхнім економікам. Джордж Буш не був присутній на сесії у п’ятницю через хворобу.

Саміт відбувався на тлі активних протестів антиглобалістів, які намагалися заблокувати дороги навколо місця проведення зустрічі Великої вісімки. Вся територія саміту була обгороджена металевим парканом.

Ще однією несподіванкою саміту стала пропозиція Путіна Бушу, замість центральної Європи, розмістити спільні протиракетні системи на радарній станції в Азербайджані, яка зараз перебуває у довгостроковій оренді у Росії. Якщо ця пропозиція буде підтримана то, за словами Путіна, Росії не доведеться націлювати власні ракети на Європу.

Джордж Буш назвав цю ідею цікавою. Експерти обох країн зустрічатимуться протягом наступних кількох тижнів, щоб опрацювати цю пропозицію. А обидва президенти обговорять її пізніше під час візиту Путіна до Америки, запланованого на липень цього року.

Була на переговорах і тема, яка не знайшла свого вирішення. Росія не підтримала резолюцію ООН стосовно відокремлення від Сербії провінції Косово. Президент Франції Ніколя Саркозі запропонував відкласти голосування з цього питання на шість місяців, щоб продовжити консультації. Наступний саміт Великої вісімки відбудеться у липні 2008-го року в японському місті Тояко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG