Спеціальні потреби

Путін: В Україні справи йдуть до суцільної тиранії


В Україні коментують інтерв’ю Володимира Путіна західним ЗМІ, зокрема заяву російського президента про загрозу тиранії в Україні.

Такий діагноз поставив Україні російський лідер. В інтерв’ю засобам масової інформації країн Великої вісімки Володимир Путін заявив таке: “Була одна надія на хлопців з України, але і ті повністю себе дискредитували. Там справи йдуть до суцільної тиранії. Повне порушення Конституції, всіх законів”.

Оцінювати стан демократії в Україні Путін взявся, відповідаючи на запитання кореспондента журналу “Шпігель”. Той запитав, чи немає в Росії передумов для повернення до тоталітарного режиму. “Це повна брехня, не вірте нікому”, – сказав російський президент, заявивши, що вважає себе “демократом чистої води”. “Але ви знаєте, в чому біда, навіть не біда, а справжня трагедія? – провадив далі Президент Росії – В тому, що я такий один, інших таких у світі просто нема”.

Водночас, як повідомляють інформагенції, на це запитання Путін відповідав з іронічною усмішкою.

А між тим, коментуючи заяви Володимира Путіна, більшість українських експертів не поділяє тривог з приводу “загрози тиранії в Україні”. Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що російський лідер всього лише скористався зі зручної нагоди принизити імідж України на Заході, який не має сьогодні чіткої позиції щодо української кризи:

“Прокоментувати це можна як певне злорадство російського керівництва щодо подій в Україні. І як спосіб вигідної для себе інтерпретації. Тому що можна говорити про те, що в Україні закон сьогодні не діє, можна говорити про те, що в Україні деградація права. Але слід спитати деградація яких правовідносин?

Того права, яким маніпулювали політики, основні політичні сили. Тому можна інтерпретувати це і в іншому плані: що на зміну деградованому праву і деградованим правовідносинам мають прийти інші правовідносини, інше право, яке вже буде враховувати інше співвідношення політичних сил.

Тому нинішню кризу в Україні можна розглядати як проблему росту, як певну хаотизацію суспільних відносин, але з тим, щоб в майбутньому в Україні закріпилася інституційно політична демократія. Тим більше, що ніхто не відміняв демократичних виборів. Дострокові вибори будуть, а значить, діє не тиран і деспот, а влада народу”.

Інший експерт, керівник наукових програм Інституту відкритої політики Максим Стріха також сумнівається в тому, що заяви Путіна зумовлені турботою про українську демократію:

“Президент Російської Федерації, з одного боку, безумовно правий. В Україні відбувається руйнування правового поля, і наслідки цього можуть бути непрогнозовані. Але дуже дивно чути такий коментар з боку керівника держави, де цю тиранію вже де-факто встановлено. Де розганяють марші незгодних, де суб’єкти федерації втратили право обирати собі голів, де парламент грає підпорядковану, декоративну функцію, а всевладдя правоохоронних органів майже безмежне.

Відтак, на жаль, мушу констатувати: заява Путіна викликана аж ніяк не турботою про українську демократію, а радше є занепокоєнням щодо того, що Україна може вийти із сфери впливу тоталітарної путінської Росії. І ще турботою про те, що в Україні таки може бути відновлено демократію, а демократія в Україні сьогодні, очевидно, вкрай небажана для путінського режиму, особливо напередодні 2008-го року”.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG