Спеціальні потреби

Мороз критикував президента на зустрічі з послом США


Спікер Олександр Мороз сьогодні піддав різкій критиці дії Президента України. Саме в парламенті завтра знову може розгорітися черговий етап політичного протистояння. Детальніше про це у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, у чому полягають основні зауваження Мороза?

ВС: Олександр Мороз не приховує своїх критичних зауважень на адресу президента. Це було викликано суперечками щодо конституційності указу президента про розпуск парламенту. Мороз зустрічався із послом США в Україні і в черговий раз висловив свої претензії до дій президента. Він вважає, що Віктор Ющенко створює дуже небезпечні прецеденти, видаючи антиконституційні укази.

На думку Мороза, переформувати коаліцію відповідно до демократичних норм можна було і без дострокових виборів. Також не подобається Морозу і той спосіб, в який будуть відбуватися вибори. Він каже, що сьогодні в Україні закладається основа для фальсифікації виборів. І підстави для такої заяви йому дає той факт, що відбувається тиск на суддів різних рівнів. Як відомо, голів судів призначає Президент України і останнім часом багато голів позбулися своїх повноважень. Саме це Олександр Мороз називає серйозним тиском.

Він також заявляє про втручання правоохоронних органів у діяльність різних установ. Зокрема наголошує на тому, що державна служба охорони сьогодні чинить тиск на роботу Конституційного Суду. Мороз вважає, що в Україні є ознаки встановлення авторитаризму.

ВЗ: Олександр Мороз, згідно з нинішніми соціологічними даними, не потрапляє до наступного парламенту. Чи не з цим пов’язана його критика і чи збираєтсья він брати участь у виборах?

ВС: Експерти кажуть, що в проведенні дострокових виборів Мороз зацікавлений найменше. Адже після того, як він створив коаліцію із Януковичем, рейтинг СПУ дуже знизився. Соціологи вважають, що Мороз сьогодні буде докладати усіх зусиль, аби зірвати вибори. Про що свідчать останнім часом дії Мороза у парламенті. Як відомо, між президентом та прем’єром було досягнуто домовленостей, які передбачали ухвалення низки законів. Однак ці законодавчі акти були ухвалені зовсім не так, як про це домовлялися члени робочої групи.

ВЗ: Чи відомо, що завтра відбуватиметься у парламенті?

ВС: Опозиція написала заяви про складання мандатів і ймовірно у парламент завтра не піде. Як відомо, спікер та прем’єр наголошують на тому, що парламент має працювати до дня виборів, тобто до 30 вересня. Це черговий правовий нюанс з якого важко вийти. Парламент начебто вважають недієздатним, але водночас він буде збиратися і працювати.

Важливою є ще одна подія – це зачитування заяв депутатів про їх вихід з опозиційних фракцій. Тобто не виключно, що завтра напруження у парламенті тільки зростатиме.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG