Спеціальні потреби

У США борються з небезпечним видом туберкульозу


У Сполучених Штатах розгортається справжній скандал навколо випадку, коли заражений небезпечним і стійким до ліків вірусом туберкульозу американець, ігноруючи застереження, полетів на відпочинок у Європу, а потім повернувся назад до країни. Лікарі кажуть, що цей хворий міг заразити інших пасажирів, які перебували з ним у літаку.

Зараз уряд США вживає безпрецедентних заходів, аби запевнити населення, що небезпеки подальшого розповсюдження хвороби немає. Винуватця скандалу помістили на карантин, а інші пасажири проходять відповідні обстеження.

Лікарі кажуть, що пацієнт вже встиг вилетіти до Європи коли аналізи підтвердили, що він хворий на небезпечний і стійкий до ліків різновид туберкульозу.

Зараз лікарі розшукують пасажирів, які могли заразитися у літаку. Чоловік та його наречена вилетіли з Атланти рейсом французьких авіаліній до Парижа, щоб відсвяткувати своє весілля в Греції і медовий місяць в Італії. Їхній відпочинок перервав дзвінок із центу з контролю та запобігання хвороб з вимогою негайно звернутися до медичних служб Італії. Чоловік проігнорував засторогу, прокоментувавши: “Ви що божевільні, я не збираюся цього робити”.

Натомість він повернувся до Америки, вилетівши Чеськими авіалініями з Праги спочатку до канадського міста Монреаль, щоб уникнути перевірки на митниці. А потім переїхав до США автомобілем, де і звернувся до стурбованих лікарів.

Професор Колумбійського університету Ервін Редлер каже: “Цей різновид хвороби можливо не є таким, що дуже легко розповсюджується від людини до людини. Але справжньою загрозою є те, що 50% хворих на цей стійкий до ліків різновид туберкульозу, помирають внаслідок хвороби”.

Лікарі говорять, що туберкульоз найчастіше передається повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, пчихає, чи навіть просто говорить. Зазвичай необхідний досить регулярний контакт з хворим, аби заразитись. Проте, на думку лікарів, пасажирів, які сиділи поряд з хворим потрібно перевірити негайно. Винуватець скандалу твердить, що він не кашляв під час польоту, а просто хотів якомога швидше повернутися до дому і отримати фахову допомогу лікарів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG