Спеціальні потреби

Демократичні сили планують йти на вибори одним блоком


Юрій Луценко закликає до припинення переговорів та проведення виборів за рішенням РНБО. На прес-конференції в Києві лідер “Народної самооборони” заявив також, що залишається прихильником об’єднання всіх демократичних сил на майбутніх виборах в єдиний мегаблок.

Слідом за Юлією Тимошенко, Юрій Луценко закликає президента припинити переговори з коаліцією. Лідер “Народної самооборони” вважає такі закриті переговори не тільки марними, але й небезпечними:

“Намагання домовитися з ними, на наше глибоке переконання, – даремні. Більше того: непублічні зустрічі Ющенка з Януковичем є дуже небезпечними. Це крок від демократії. Ми впевнені: часом у непублічних, закритих перемовинах може критися шанс для повернення нашого минулого в наше майбутнє”.

За словами Луценка, лідер нації має продемонструвати рішучість та політичну волю і звернутися для проведення виборів до Ради нацбезпеки і оборони.

Говорячи про підготовку до виборів, Луценко заявив, що залишається прихильником об’єднання всіх демократичних сил в один виборчий блок – попри труднощі, які існують на цьому шляху:

“Сьогодні я закликаю до об’єднання демократів. БЮТ, як відомо, відмовився від такого об’єднання. Шкода, але це його політичне право, ми не можемо на них впливати. Об’єднання в рамках НУ, “Народної самооборони” і Правиці було обговорено минулого тижня. Ці переговори, на жаль, завершилися тим, що правиця заявила про неприйнятність для них квоти 20%, а також створення єдиної демократичної партії до кінця цього року після виборів. Я розумію, що в них вождів більше, ніж депутатських місць у парламенті, проте вважаю це егоїстичним підходом, який іде на шкоду демократичним силам”.

Лідер “Народної самооборони” заявив, що сам він згоден на 20-ти відсоткову квоту у спільному блоці, незважаючи на те, що його політична сила – каже Луценко – йдучи самостійно, могла б привести більше депутатів до парламенту. Він висловив також сподівання на продовження переговорів між демократичними силами.

А тим часом у “Нашій Україні” вважають, що в разі створення виборчого мегаблоку на чолі списку має стати лідер партії В’ячеслав Кириленко. Про це в інтерв’ю газеті “Без цензури” заявив нашоукраїнець Олександр Третьяков. Втім, як зазначив Третьяков, він розуміє харизму Луценка, а тому “перший чи другий у списку – це не так важливо. Головне, щоб ми були одною командою”. Третьяков зауважив також, якщо на перших місцях у списку демократичного блоку будуть Кириленко чи Луценко, то вони стовідсотково не перейдуть в Антикризову коаліцію.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG