Спеціальні потреби

Бжезинський вважає дострокові вибори виходом із кризи


В Україні триває політична криза. Президент та прем'єр-міністр продовжують переговори. Зовнішньо-політичні ж партнери України в очікуванні розв'язки намагаються підштовхнути керівництво країни до довгоочікуваного компромісу. Багаторічний лобіст України Збігнєв Бжезинський вважає, що проведення позачергових виборів у ситуації, що склалась, є можливо єдиним шляхом до вирішення конфлікту.

Збігнєв Бжезинський вважає, що українське керівництво допустило багато помилок після Пмаранчевої революції, але сьогодні немає сенсу повертатись назад. Натомість необхідно здійснювати кроки, які б могли вирішити існуючий конфлікт:

“Що треба зробити зараз, так це, на мiй погляд, в дисциплiнований спосiб провести позачерговi вибори, якi можливо допоможуть у вирішенні цієї ситуації. Також слід створити умови для внесення змiн до Конституції, якi допомогли б виправити тi положення, якi в iснуючому варiантi є або неясними, або суперечать однi одним”.

Бжезинський каже, що можливо Венеціанська Комісія змогла б допомогти у вдосконаленні українського основного закону.

Водночас, колишній президентський радник з питань національної безпеки США вважає, що не зважаючи на кризу, українці демонструють надзвичайну терпимість та розсудливість, що свiдчить про високий рівень політичної культури.

Експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Збігнєв Бжезинський:

“Попри усі суперечки між Ющенком, Януковичем та Тимошенко, i попри те, що люди ночують у наметах в центрі Києва не трапилось нічого такого, щоб нагадувало про те, що відбувалось у Москві пiд час криз часiв Єльцина, Горбачова та iнших. Як ми пам’ятаємо, тоді була і стрілянина на вулицях, і обстрiл парламенту і тому подібне. Тому українці мають підстави гордитись тим, що їх політична культура бiльш розпружена”.

Якщо українці зможуть і далі таким шляхом вирішувати конфлікти, то на думку Збігнєва Бжезинського Україна досягне свого:

“Я думаю, успіх буде. Я не маю у цьому жодних сумнівів. І я думаю, можливо це звучить дивно, але те, що Україна через п`ять рокiв буде господарем чемпіонату Європи з футболу буде вiховим моментом, який дасть Українi можливiсть позбутися свого пост-радянького, невизначеного iмiджу i заявити себе країною з чiткою нацiональною iдентичнiстю, яка водночас буде недвозначно європейською”.

XS
SM
MD
LG