Спеціальні потреби

Україна дорого розплачується за політичну кризу  (ВІДЕО)


Ситуація в Україні не залишає байдужими американських експертів. В Університеті Джорджа Вашингтона у американській столиці відбулася дискусія, присвячена українським подіям. Її організатор – вашингтонське відділення Наукового товариства iменi Тараса Шевченка. Спонсорували дебати вашингтонське відділення Товариства українських інженерів Америки та Вашингтонська група українських професіоналістів.

Учасники дискусії заявили, що незалежно від того, як і коли буде вирішена політична криза, Україна вже платить за неї високу ціну. Викладач Університету Джорджа Вашингтона Тарас Кузьо вказав на негативний вплив на зовнішню політику України:

“Українська зовнішня політика сьогодні паралізована. Як можна взагалі мати зовнішню політику як таку, коли два крила – прем’єр–міністр та президент – проводять власну зовнішню політику, еліти роз’єднані та використовують будь-який інструмент, який мають у розпорядженні, для атак один проти одного, руйнуючи при цьому юридичні інституції?

Ця криза призвела до того, що Україна не змогла стати в минулому році потенційним членом НАТО. Також криза негативно вплинула на процес вступу до СОТ. Членство у Світовій організації торгівлі має серйозні наслідки і на стосунки з Європейським Союзом. ЄС готовий підписати угоду про вільну торгівлю тільки після того, як Україна стане членом СОТ”.

На думку федерального судді США Богдана Футея, криза нанесла нищівного вдару по верховенству права в Україні.

“Я боюсь, що у всій цій ситуації нівелювалось поняття верховенства права та зменшилась повага до судів. Відновити довіру до судової гілки влади у майбутньому буде дуже важко”.

У цій ситуації критично важливим є те, аби вибори, незалежно від термінів їх проведення та результатів, відбулися чесно та прозоро.

Богдан Футей: “З юридичної точки зору, я думаю, що президент хоче чесні, прозорі та вільні вибори. Це гарантує йому статус у європейському та світовому співтоваристві як демократичному лідеру в Україні, незалежно від їх результатів”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG