Спеціальні потреби

Уряд скасував обмеження на вивезення зерна з України


Сполучені Штати привітали рішення українського уряду скасувати обмеження на вивезення з країни пшениці. Ці заходи запровадили минулої осені для захисту внутрішнього ринку.

Посол США Вільям Тейлор назвав це гарною новиною: “Ми довший час виступали за те, щоб Україна зняла ці квоти і раді, що це сталося”.

Про зняття квот напередодні повідомив міністр економіки країни Анатолій Кінах. Він назвав рішення життєво необхідним для підприємців-аграріїв, оскільки це дає вихід їхній продукції на світові ринки. Уряд запровадив експортні обмеження минулої осені щоб не допустити дефіциту зерна на внутрішнього ринку.

За оцінками експертів, за час дії квот трейдери, серед яких немало американських та європейських компаній, втратили до чверті мільярда доларів. Тисячі тонн зернових зіпсувалися в чорноморських портах, оскільки рішення уряду виявилося несподіваним для багатьох учасників ринку. Після суперечливого рішення деякі іноземні компанії оголосили про згортання інвестицій в українский аграрний сектор. Оглядачі зазначають, що від цих заходів постраждали і селяни. Через велику пропозицію зерна на внутрішньому ринку вирощений минулого року врожай їм довелося продавати за цінами нижче ринкових, вважає генеральний директор аналітичного центру “Украгроконсалтинг” Сергій Феофілов:

“Я думаю, що уряд нарешті зробив правильний крок, відмінивши ці квоти. Це рішення можна було схвалити набагато раніше. Ми прогнозуємо, що майбутній врожай буде значно вищим від минулорічного. Відповідно ми не бачимо жодних причин для введення будь-яких обмежень для вивезення зерна в майбутньому”.

Експерти вважають, що скасування квот не призведе до дефіциту пшениці або подорожчання хліба на внутрішньому ринку. Оскільки вже незабаром на елеватори почне надходити зерно новго врожаю.

XS
SM
MD
LG