Спеціальні потреби

Олександр Мороз не допустить пакетного голосування  


Вже ближчим часом Верхвона Рада України може зібратися на засідання, аби проголсоувати низку змін до законів. Пакет законопроектів нині готує робоча група з одного боку та спікер Олександр Мороз. Їх пропозиції дещо різняться. У розмові Володимира Звіглянича із кивїською корепсонденткою Вікторією Сюмар про це йтиметься більше.

ВЗ: Вікторіє, сьогодні стали відомі деякі варінати змін до Конституції, пропозновані Олександром Морозом. Що саме пропонує спікер?

ВС: Відбулося засідання координаційної ради за участю віце-прем’єра Олександра Рибака, мерів міст, інших чиновників під час якого Олександр Мороз оприлюднив свою версію того, що слід змінити в українському законодавстві. Спікер пропонує, аби всіх міністрів призначала Верховна Рада. Сьогодні, як відомо, міністра оборони та закордонних справ призначає президент. Мороз пропонує це змінити, начебто, заради того, щоб було менше дискусій довкола цього питання.

Серед інших пропозицій – збільшити час виборчої кампанії перед достроковими виборами від 60 до 90 днів. Також спікер просить зробити більш реальною процедуру імпічменту для того, аби її все ж таки можна було реалізувати. І ще одне нововведення, яке теж стосується процедури введення законів у дію. Згідно з чинним законодавством, проект закону, підтриманий депутатами, направляють президенту. Той протягом 15 днів має підписати закон, або ветувати його.

Після повернення парламент або голосує закон і знову відправляє президенту, або він долає вето президента 300 голосами. Якщо президент не підписує закону, його обнародують за підписом спікера.

Натомість Олександр Мороз пропонує направляти президенту на підпис проект закону, якщо через 15 днів він його не підписує, то закон вважається прийнятим і має бути обнародуваний за підписом спікера.

ВЗ: Яке ставлення в коаліції до ідеї пакетного голсоування за документи, напрацьовані робочою групою?

ВС: Сьогодні стало відомо, що робоча група продовжуватиме працювати. Попередньо говорили про те, що документи, які узгодить президен і прем’єр у рамках робочої групи, зможуть подавати на голосування пакетом, однак це категорично відкинув Олександр Мороз. Як відомо, він не бере участі у засіданнях цієї робочої групи і принципово заявляє, що не допустить пакетного голосування. Тому кожну із пропозицій розглядатимуть окремо.

ВЗ: Раніше коаліція вимагала, аби Президент Ющенко звернувся до парламенту та народу зі щорічним посланням. Що відомо з цього приводу?

ВС: Заклики до президента лунають постійно. У Секретаріаті Президента пояснили, що таке послання готове. Але бажання депутатів заслухати його буде означати спробу каліції зробити легітимною роботу парламенту. Про це заявив голова президентського Секретаріату Віктор Балога, кажучи, що президент вважає сьогоднішню Раду розпущеною і виступатиме вже перед новим складом Верховної Ради України, який постане після позачергових пврламентських виборів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG