Спеціальні потреби

Міністр закордонних справ Швеції відвідав Одесу


Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт 16 травня відвідав Одесу. На брифінгу для журналістів в офісі Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Україні і Молдові він наголосив, що в рамках візиту в Україну йому особливо приємно побувати в українському причорноморському місті, яке має величезний потенціал для розвитку.

Міністр закордонних справ Швеції нагадав, що саме Україна два роки тому ініціювала відкриття місії ЄС, яка б дозволила врегулювати ситуацію на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Карл Більдт зазначив: “Мені надзвичайно приємно бачити результати, яких досягли за цей час. Незважаючи на такий короткий термін, все ж я бачу значний внесок у покращення ситуації. Факт стабілізації є добрим сигналом для цілого світу”.

Він висловив подяку працівникам місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги і сподівання на продовження їхньої плідної діяльності. Міністр закордонних справ Швеції підкреслив, що вирішення придністровської проблеми є надзвичайно важливим для стабільності у цьому регіоні:

“Необхідно і надалі працювати, дотримуючись підписаних раніше домовленостей. Для того, щоб досягти кінцевого вирішення проблеми. І країни Європейського Союзу зроблять все можливе”.

Посол України у Швеції Анатолій Пономаренко повідомив, що під час візиту міністра закордонних справ Швеції до України досягнуто чимало важливих домовленостей спрямованих на пожвавлення двосторонніх стосунків:

“Україну запросять на традиційну зустріч Міністрів закордонних справ скандинавських і балтійських країн у форматі „три плюс три плюс один” з метою підтримки євроінтеграційних прагнень нашої країни. Домовлено, що наступного року відбудеться державний візит короля і королеви Швеції в Україну. Це вперше в історії двосторонніх відносин.

Проведені дуже цікаві переговори з приводу посилення торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва. Є дуже цікаві перспективи на майбутнє. Головна мета зараз – довести двосторонній товарообіг до одного мільярда доларів”.

Ближче ознайомитися з Одесою міністру закордонних справ Швеції вдалося під час прогулянки Приморським бульваром разом із одеським міським головою Едуардом Гурвіцом. Мер розповів гостю про історію курортного міста, про плани муніципалітету, спрямовані на подальший розвиток Одеси, та висловив сподівання, що кількість туристів зі Швеції значно збільшиться.

Відео - найголовніше

Найбільш напружена зустріч у Білому домі щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG