Спеціальні потреби

Криза може стати перешкодою для військових навчань


Цього року в Україні має відбутися сім міжнародних військових навчань. Проте плани військових корегують політики. Через кризу деякі з них можуть взагалі не відбутися.

Верховна Рада дала дозвіл на проведення навчань вже після оприлюднення президентського Указу про розпуск парламенту. Віктор Ющенко вважає цей акт неправомірним, а тому не підписав документа. Відтак, іноземні військові підрозділи не мають права брати учать у міжнародних навчаннях на території України.

Спільне українсько-бельгійське навчання мало початися вже у травні. Але нині військові хочуть перенести його на кінець року. Однак Директор Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України Іван Андросенко зазначає:

“Ми не ведемо мову про відміну, йдуть консультації та переговори про переформатування навчань, або перенесення їх на пізніші терміни”.

Переформатування, як правило, означає скорочення програми. Деякі тренінги пройдуть лише на штабному рівні, без участі іноземних підрозділів. Скажімо, морську фазу навчань “Сі Бриз” проведуть поза територіальними водами України.

У Міністерстві оборони також хотіли б полегшити процедуру узгодження міжнародних навчань. Нині отримання різноманітних дозволів займає щонайменше п’ять місяців. Іван Андросенко каже:

“Це ненормальна ситуація. Її треба виправляти. А як це робити – за допомогою президента, парламенту? На сьогодні над цим працюють фахівці та експерти”.

Втім плани корегують не тільки через політичну кризу в Україні. Деякі держави, підрозділи яких залучені в антитерористичній операції в Афганістані, самі пропонують скоротити польові навчання.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG