Спеціальні потреби

Шістьох мусульман звинувачують у спробі нападу


Шістьом мусульманам у Сполучених Штатах пред'явлені звинувачення у змові з метою нападу на військову базу Форт-Дикс, що розміщена у штаті Нью-Джерзі. За офіційними даними, затримані, четверо з яких походять із колишньої Югославії, один з Йорданії і ще один з Туреччини, притримуються радикальних поглядів. Але, як стверджують правоохоронці, арештовані не мають зв'язків з міжнародними терористичними організаціями.

Об'єктом нападу мав стати учбовий центр піхоти Форт-Дикс, а жертвами – американські військовослужбовці. Запідозрених арештували у понеділок у той час, як чоловіки намагалися придбати зброю від агента ФБР.

Розслідування почалося рік тому, після того як власник крамниці повідомив правоохоронні органи про тривожне відео, яке його попросили скопіювати на DVD.

У ході рейду на будинок зловмисників агенти ФБР виявили чимало пропагандистських матеріалів, серед яких були і заяви лідера “Аль-Кайди” Осами Бен-Ладена. Однак правоохоронці не вважають, що арештовані мають зв'язки з міжнародними терористами.

Генеральний прокурор штату Нью-Джерзі Кристофер Кристі: “Ми вважаємо, що вони діють у рамках свого осередку і не пов'язані з міжнародними терористичними організаціями. Водночас, виходячи з доказів, ми виявили, що їх надихали ці організації”.

На військовій базі Форт-Диск підготовку проходить чимало американців. Зловмисники, за даними правоохоронних органів, планували вбити щонайменше 100 солдатів під час нападу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG