Спеціальні потреби

Комуністів звинувачують у намаганні затягнути процес


Як і прогнозували багато оглядачів – консультації політичних сил про умови проведення дострокових парламентських виборів виявилися досить складними. Хоча в першій половині дня сторони і заявляли, що узгодили майже 90% усіх документів. Втім несподівано в консультаціях оголосили перерву, яка тривала декілька годин.

Як виявилося, один із каменів спотикання – позиція комуністів. Вони вимагають законодавчо закріпити право Верховної Ради на саморозпуск. Без цього, мовляв, неможливо повернути політичний процес в країні у конституційне поле, вважає лідер КПУ Петро Симоненко. Адже законності президентського указу комуністи й надалі не визнають.

Петро Симоненко зазначив: “Ми повинні записати у Конституцію ще одну норму, яка передбачає можливість саморозпуску Верховної Ради. Коли політичні сили прийдуть згоди, вони й повинні записати це положення, що Верховна Рада заходить і голосує за саморозпуск. Іншого шляху поки що немає”.

Такий же варіант підтримує спікер парламенту Олександр Мороз. Втім зміни до Конституції вимагають тривалої процедури. Їх внесення може затягнутися на місяці. Відтак, дехто з опозиціонерів вбачає за такою позицією лівих намір затягти вибори. Зокрема про це говорить один із лідерів БЮТ Олександр Турчинов:

“Часові рамки голосування – це ще одне питання, в якому учасники переговорів поки що не можуть дійти згоди. Партія регіонів пропонує призначити їх на осінь. До цього часу, мовляв, буде можливість внести усі необхідні правки до виборчого законодавства та без поспіху провести кампанію. Опозиційні сили поки що непохитні – вони хочуть, щоб вибори відбулися не пізніше 8 липня. В іншому випадку, кажуть вони, голосування може відбутися і в червні, як цього вимагає президентський указ”.

У другій половині дня знову довелося зустрічатися президенту і прем’єру. Заступник керівника Секретаріату глави держави Іван Васюник підтвердив – Віктор Ющенко готовий призупинити свій Указ про розпуск парламенту, як тільки учасники робочої групи погодять усі суперечності.

Втім самі учасники консультацій виглядають менш оптимістично. Мало хто вірить, що зелене світло достроковим виборам дадуть вже у вівторок. Представники і опозиції, і правлячої коаліції вважають, що робочій групі доведеться шукати порозуміння ще декілька днів. Втім, не зважаючи на це, спікер парламенту Олександр Мороз заявив, що Верховна Рада у вівторок збереться на засідання.

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG